Chociaż Instytut Pantone ogłosił kolorami roku 2021 ponadczasowy szary Ultimate Gray i słoneczny żółty Illuminating, to miłośnicy głębokich odcieni granatu i zieleni także mogą spać spokojnie. W tym sezonie królują welurowe sofy w kolorze butelkowej zieleni i głębokiego granatu!

Modne sofy do salonu – trendy 2021

Modna sofa jest piękna i komfortowa. Posiada miękkie obicie i zaokrąglone linie. Wzbogaca wnętrze o wygodne i funkcjonalne miejsce wypoczynku oraz wprowadza do niego optymistyczną, pozytywną atmosferę. Oprócz odcieni roku wyłonionych przez Instytut Pantone, do aranżacji odważnie wkraczają: głęboki niebieski, szmaragdowa i butelkowa zieleń, musztardowa żółć oraz ceglasta czerwień. Sofy w mocnych, nasyconych barwach wspaniale ożywiają wnętrze.

Butelkowa zieleń i głęboki granat najgorętszymi odcieniami sezonu!

Ciemna, nasycona zieleń, nazywana butelkową, to elegancki, nieco tajemniczy odcień, kojarzący się z wnętrzami pałaców i XIX-wiecznych rezydencji. Sofa w tym kolorze stanowi wyrazisty i wyrafinowany dodatek. Sprawia, że wnętrza emanują wytwornością i szykiem.

sofa - granat

Drugim, supermodnym odcieniem jest nasycony głęboki granat – niezwykle elegancki i szykowny oraz nadal stosunkowo rzadko spotykany w salonach.

Do jakich aranżacji pasują sofy w odcieniu butelkowej zieleni lub głębokiego granatu?

Sofy z welurową tapicerką w odcieniu butelkowej zieleni lub głębokiego granatu roztaczają atmosferę luksusu, dlatego najlepiej sprawdzają się w eleganckich wnętrzach, np. urządzonych w stylu glamour, modern classic, klasycznym czy angielskim. Sofa z zieloną tapicerką bardzo ładnie zaprezentuje się też w aranżacji boho i eko. Do mniejszych wnętrz warto wybrać kompaktową sofę dwuosobową wspartą na nóżkach, które zapewniają wizualną lekkość.

sofa - butelkowa zieleń

W odcieniach granatu i zieleni wykańczane są zarówno proste sofy do salonu, jak i modele retro oraz inspirowane ikoną meblarstwa, sofą Chesterfield. Tak szeroki wybór ułatwia dopasowanie modelu do wystroju. Co ważne, nawet finezyjnie wykończone sofy oferują obecnie funkcję spania. Sofa rozkładana do przodu na co dzień będzie prezentować się lekko i elegancko, a gdy goście postanowią zostać na noc, zamieni się w wygodne łóżko.

Nowoczesne i stylizowane sofy z funkcją spania w pięknych, nasyconych odcieniach granatu i zieleni posiadają w swoim portfolio m.in.  Salony Agata: https://www.agatameble.pl/meble/sofy-i-fotele/sofy.

Kolor sofy to nie wszystko – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Poza kolorystyką, trendy zmieniają się także w podejściu do formy i konstrukcji sof. Dominującą w ostatnich latach geometrię systematycznie wypierają miękkie, opływowe kształty. Na topie niezmiennie są sofy wsparte na nóżkach. Prezentują się lekko i finezyjnie, przez co świetnie sprawdzają się w mniejszych wnętrzach. Jeśli wybierzemy sofę rozkładaną, oprócz wspaniałego designu zyskamy wygodne miejsce do spania. Warto zwrócić uwagę na materiał obicia. Na topie, oprócz znanego z poprzednich sezonów weluru, pozostają materiały przyjazne naturze, jak wełna czy len. Modne są także meble modułowe, ponieważ pozwalają uzyskać spersonalizowaną przestrzeń.

A może granatowa lub zielona narzuta?

Dzisiaj coraz rzadziej zakrywa się sofy narzutami czy kocami w celu zabezpieczenia tapicerki. Tkaniny obiciowe stają się coraz bardziej odporne na ścieranie i mechacenie oraz łatwiejsze w czyszczeniu. Należy je eksponować, a nie zakrywać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na sofę rzucić mięsisty koc lub poduszki w kontrastującym kolorze.

Podsumowanie

W palecie modnych kolorów na sezon 2021/2022 nie brakuje intensywnych barw. Wprowadzenie do wnętrz intensywnego granatu lub butelkowej zieleni w formie dopasowanej stylowo sofy na pewno okaże się modowym strzałem w dziesiątkę.

Data dodania: 03.11.2021