Entuzjaści samochodów mają powód do radości. Dwaj dizajnerzy z firmy La Design Studio, stworzyli serię oryginalnych mebli inspirowanych samochodami. Kolekcja nosi nazwę Spirit of 427.

Dwóch pasjonatów motoryzacji – Andrzej Sapierzyński i Łukasz Siódmok – postanowiło połączyć miłość do pięknych samochodów z nowoczesnym wzornictwem.

La Design Studio to polska firma, która zachwyca kolekcją mebli„Spirit of 427”, na którą składa się obecnie pięć elementów. Wszystkie są wzorowane na legendzie amerykańskiej motoryzacji sportowej lat sześćdziesiątych.

Sofa427

Sofa inspirowana przodem samochodu, jest poszerzona w stosunku do niego o 50 centymetrów, tak aby wygodnie mogły na niej siedzieć dwie osoby. Podstawę sofy tworzy “grill” z wypolerowanego aluminium.

Armchair427

Wiernie odwzorowany tył samochodu w postaci fotela. Podobnie jak w przypadku sofy, otwory na nadkola i same koła zostały zastąpione opływowymi kształtami z ręcznie kształtowanej blachy aluminiowej. Wieczorem zachwyca żarem czerwonych świateł stopu.

CoffeTable427

Stolik kawowy jest inspirowany maską samochodu. Jego blat ma dokładny kształt maski, a na jego górze znajduje się idealnie odwzorowany wlot powietrza. Ten cieszący oko element nie wpływa na użyteczność stolika, który wciąż w stu procentach spełnia powierzoną mu funkcję.

OfficeTable427

Biurko gabinetowe, także w kształcie maski. Powiększone tak, aby sprostać wymaganiom miejsca do pracy. Podobnie jak w stoliku, w przedniej części, w aluminium wprawiono miedziane logo La Design Studio.

StandingLamp427

Lampa wykonana ze stali nierdzewnej, wykonana na wzór tłumika. Wydobywające się z niej światło oraz sama forma lampy, budują fantastyczną atmosferę. Poza spiralnie umiejscowionymi otworami, światło emitowane jest także z obrotowego wylotu tłumika, oświetlając miejsce, na którą jest skierowany.

W przyszłym roku w kolekcji pojawią się także:

Cabinet427

Monumentalny barek, który będzie wyglądał jak cała przednia część samochodu. Po swoje ulubione trunki posiadacze tego mebla sięgną otwierając maskę samochodu 🙂

OfficeChair427

Szerokie i wygodne krzesło gabinetowe powstanie na bazie smukłej klapy bagażnika. To jej linia określi profil siedziska oraz nada mu odpowiednią formę. Podłokietniki ozdobione zostaną dynamicznymi wlotami powietrza samochodu.

Materiały i sposób wykonania

Sofa i fotel to złożone konstrukcje. Na straży wytrzymałości stoi przestrzenna rama stalowa, na której osadzona jest aluminiowa skorupa w kształcie fragmentu nadwozia samochodu (przodu lub tyłu). Ten najważniejszy element mebla wykonywany jest z płaskich blach aluminiowych o grubości 1,5 mm. Przechodząc proces ręcznego kształtowania, spawania, piłowania, a wreszcie polerowania i lakierowania uzyskuje efekt nadwozia samochodu. Czas tworzenia jednej sofy pochłania ok. 400-500 godzin ręcznej pracy.

W sofie i fotelu wykorzystano wyłącznie oryginalne części używane w kultowym samochodzie, który stał się inspiracją kolekcji. Lakier samochodowy używany do malowania sofy i fotela, stosowany jest przez niemieckich producentów w najdroższych limuzynach, takich jak Audi A8. Siedziska wykonywane są, wyłącznie z najlepszych skór, dokładnie tych samych, których używa Bentley i Ferrari.

Stolik i biurko wykonane są z litego aluminium o grubości dwóch centymetrów. Każde z żeber tworzących nogi tych mebli zostało ręcznie wyszlifowane i wypolerowane. Dodatkowo na stoliku kawowym, zamocowano wlot powietrza wytworzony dokładnie w tej samej technologii, co sofa i fotel.

Lampa wykonana jest przy użyciu tej samej technologii, którą stosuje się do produkcji prawdziwych tłumików. Jej elementy dostarcza firma zajmująca się produkcją układów wydechowych m.in. dla BMW. Całość lampy to ręcznie polerowana stal nierdzewna. W środku znajdują się trzy żarówki wykonane w technologii LED.

Sto procent polskiego designu i rzemiosła

Pomimo swojego amerykańskiego wizerunku projekt jest w stu procentach polski, zarówno pod względem designu, jak i wykonania.

Twórcy

Andrzej Sapierzyński jest managerem studia, biznesem zajmuje się od lat. 

Łukasz Siódmok to designer oraz utalentowany inżynier o zacięciu motoryzacyjnym. Przed kilkoma laty był kierownikiem projektu ręcznie tworzonego samochodu typu hot rod przeznaczonego na rynek amerykański.

Już teraz projekt okazał się wielkim sukcesem zarówno designerskim, jak i technicznym.

Wszystkie meble z tej kolecji wykonywane są na indywidulane zamówienie. Można zamówić całą kolekcję lub tylko poszczególne meble. Czas realizacji zamówienia w zależności od ilości zamówionych elementów wynosi od ośmiu do dwudziestu czterech tygodni. Zamawiający może wybrać sobie kolorystykę nawozia oraz skóry (z gamy kolorów oferowanych we wzornikach Bentleya lub Ferrari). Każdy element kolekcji (poza lampą) jest sygnowany jest unikalną tabliczką znamionową z numerem seryjnym oraz nazwiskiem pierwszego właściciela mebla. Brzmi świetnie, prawda?

Niestety cena za “zmotoryzowane” meble przekracza nieraz koszty kupna nowego samochodu – za całą kolekcję w zależności od wybranej wersji trzeba bowiem zapłacić od około 140 do ponad 350 tysięcy złotych.

Data dodania: 18.03.2011