Piękno orientalnego stylu odnaleźć można w tkaninach i meblach, płytkach, dywanach, ceramice i naczyniach. Egzotyczny charakter i szeroki asortyment wzorów oraz kolorów sprawiają, że styl, który dotychczas święcił triumfy w Afryce i krajach bliskowschodnich staje się coraz popularniejszy wśród projektantów i dekoratorów wnętrz w Europie.

Dom w stylu orientalnym jest przepełniony bogactwem kolorów, dynamicznych kontrastów, tradycyjnych wzorów i zdobnictwa rodem z Tunezji, Maroko czy Bliskiego Wschodu. Żywe kolory takie jak czerwony czy pomarańczowy inspirowane są afrykańskimi zachodami słońca. Barwy zielone i niebieskie w orientalnym wnętrzu do złudzenia przypominają morskie fale a odcienie srebra, złota, żółci i brązu pustynię.

Tropikalny klimat tworzą egzotyczne rośliny i wielobarwne mozaiki, wykorzystywane do dekoracji luster, kuchennych blatów czy umywalek łazienkowych. Różnokolorowe płytki ciekawie prezentują się również jako misternie wykonane obrazy naścienne.

Orientalne akcesoria wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów. Wnętrza zdobią tkane wełniane dywany, rzeźbione, drewniane meble, duże i miękkie, ozdobne poduszki, zasłony dekoracyjne i pościele wykonane z wełny lub jedwabiu. Styl orientalny to triumf grubych tkanin o nasyconych kolorach, wykorzystywanych jako narzuty czy baldachimy, które nadają wnętrzu niezwykle przytulny i romantyczny charakter.

Ostateczny szlif orientalnym pomieszczeniom dają unikalne lampy z ceramiki, szkła, kutego metalu i skór, kilimy w geometryczne wzory oraz ręcznie wykonane lustra, wazony, czajniki i tace a także metalowe lub drewniane, rzeźbione i inkrustowane pudełka. A zapach afrykańskiej herbaty i przypraw pobudza wszystkie zmysły.

Uniwersalność stylu orientalnego oraz bogactwo mebli i akcesoriów sprawia, że sprawdza się on zarówno w kuchni, łazience, pokoju dziennym i sypialni. Witrażowe lampy, bogato zdobione stoliki kawowe czy komódki oraz kolorowe, puszyste poduszki i pufy stanowią ciekawe elementy dekoracyjne także w nowoczesnych wnętrzach.

Data dodania: 13.02.2014