W roku 2014 ogólnopolska sieć Helios otworzyła kolejne nowoczesne kina w trzech polskich miastach. Podczas realizacji w Starachowicach, Siedlcach i Kaliszu firma UZIN dostarczała chemię do montażu podłóg oraz okładzin ściennych.

Kina najwyższej jakości

Multipleksy Helios we wszystkich handlowych lokalizacjach mieszczą się w galeriach handlowych. Łącznie w tych lokalizacjach oddano do użytku 16 klimatyzowanych oraz nowoczesnych sal kinowych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający. Największy kompleks powstał w Kaliszu, w którym znajduje się 7 sal o łącznej pojemności 1438 widzów. Infrastruktura kin pozwala nie tylko na oglądanie filmów, ale także umożliwia organizowanie w nich różnego rodzaju imprez oraz spotkań okolicznościowych. Kompleks został także wyposażony w bar, w którym kinomani mogą nabyć popcorn oraz różnego rodzaju napoje. Klienci mogą skorzystać także z kawiarni Helios Cafe.

 

W kinie też liczy się… chemia

Źródło: Helios

Pierwszorzędne wykończenia 

Aby przygotować estetyczne, trwałe i solidne podłoże należało użyć specjalistycznych środków chemii podłogowej. W kinach zamontowano wykładziny na podłogach sal kinowych, a także na ścianach jako element wykończenia oraz wygłuszenia. Aby odpowiednio przygotować podłoże użyto mas samopoziomujących UZIN NC 145 i NC 146 oraz mas naprawczych UZIN NC 192.

Z racji ciągłego ruchu osób odwiedzających sale kinowe, wymagana jest duża odporność na obciążenia. Takie wymogi dotyczą również montażu wykładzin na ścianę, ponieważ klej musi utrzymać cały ciężar położonej wykładziny dając gwarancję stabilności na wiele lat.

Zastosowane kleje zostały dopasowane do potrzeb montażu danego elementu. Wykorzystano klej UZIN KE 2560 do wykładzin dywanowych ze spodem tekstylnym lub syntetycznym, klej UZIN UZ 57 o niskiej emisyjności i wszechstronnym zastosowaniu do wykładzin tekstylnych oraz klej UZIN KE 418 bez rozpuszczalników, o niskiej zawartości wypełniaczy, przeznaczony do klejenia wykładzin PCV i CV.

Trwałość i komfort na lata

Jednym z większych wyzwań okazała się tzw. zabudowa audytoryjna. Jest to układ, w którym podłoga wznosi się w kierunku projektora. Ze względu na usytuowanie każdego rzędu foteli kinowych na odrębnych stopniach wymagana jest odpowiednia organizacja stanowiska pracy, wydłużony jest także czas pracy.

Data dodania: 09.04.2015