Na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić czy Golden Vessel to hamak czy wanna. Projektanci z brytyjskiego studia SplinterWorks projektują meble o bardzo intrygujących kształtach, które często mają niewiele wspólnego z wyposażeniem wnętrz…

Studio SplinterWorks powstało w 2009 roku i jest wynikiem współpracy Milesa Hartwella i Matta Withingtona. Siedziba studia położona jest w odległości 30 kilometrów od Londynu w malowniczej miejscowości Guildford, której krajobrazy sprawiają, że projektanci tworzą z prawdziwą pasją. W 2011 roku studio SplinterWorks zostało nominowane do nagrody w dwóch konkursach:

  • Domy i Ogrody, Designer Awards 2011 – Best Designer Kitchen
  • Miami/Basel Projektanci Przyszłości 2011

Do montażu używa się specjalnych haków mocowanych do ściany. Obecnie projektanci pracują nad stworzeniem systemu, który złagodzi wszelkie urazy mechaniczne, które mogą powstać przy huśtaniu się w wannie.

Golden Vessel może być zamontowana w łazience lub w ogrodzie. Potrzebne jest tylko odpowiednie miejsce, tak by woda z odpływu, który znajduje się na środku wanny mogła swobodnie spływać.

Fascynują Cię projekty SplinterWorks? Poczytaj o zaprojektowanym przez nich biurku inspirowanym najsłynniejszymi szpilkami na świecie.

Data dodania: 19.07.2011