Architekci wnętrz, w celu stworzenia intrygujących projektów, uwielbiają czerpać inspiracje z dorobku minionych epok. Jedną z takich inspiracji jest gotyk, który fascynuje swoją tajemniczością i baśniową aurą.

Gothic Glamorous ukształtował się na wzór stylu wiktoriańskiego. W obu stylach widoczny jest przepych i elegancja, jednak w przypadku gotyku stosowane są ciemniejsze akcenty i odwołania do mrocznego stylu życia. Wnętrze w stylu Gothic wymaga starannego doboru elementów dekoracyjnych. Dobrze skomponowana całość składa się z masywnych mebli w ciemnej kolorystyce, takich jak łóżka z baldachimem lub zagłówkiem, stylizowanym na gotycki maswerk, tapicerowane aksamitem krzesła, koniecznie z długim i wąskim oparciem oraz komody o historycznych kształtach.

Fantasy Gothic – smoki, wróżki i mityczne bestie

Sztuka gotyckiej fantazji stała się bardzo popularna. Ważnymi elementami stylu gotyckiego są m.in. czaszki, szkielety, groby, trumny, anioły, demony, ogień oraz akcesoria religijne. Warto pamiętać, że przy wyborze takiego stylu drobne szczegóły są kluczem do sukcesu projektu pokoju.

Bogate, pełne pasji odcienie najlepiej w tonacji czerwieni lub biskupiego fioletu są charakterystyczne dla tego stylu. Satyna i aksamit to najbardziej pożądane materiały. Natomiast brokat, aksamit i koronki są powszechnie wykorzystywane do tkanin w całym pokoju jako pościel, poduszki oraz ciężkie zasłony.

Dzisiejsi dekoratorzy wnętrz nie boją się ciekawych, często wręcz bulwersujących połączeń stylistycznych. New Gothic Glamorous jest to swobodne i ekskluzywne zestawienie gotyku i hollywoodzkiego glamorous Podstawowe jego cechy to tajemnicza mroczność i porażające bogactwo, czyli coś z zamczyska i coś z garderoby filmowej diwy.

Ten nowy trend w architekturze wnętrz oszałamia i fascynuje. Gotyckie wnętrze wypełnione jest elementami dekoracyjnymi, które ciężko uznać za stricte dekoracyjne, jednak aranżacja pomieszczeń w stylu gothic to rozwiązanie śmiałe, oryginalne i ponadczasowe.

Data dodania: 03.10.2011