Po długim okresie dominacji satynowych, a nawet ultramatowych wykończeń podłóg, wysoki połysk wraca do łask. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na zakup paneli o takim designie oraz jak zaaranżować przestrzeń, by cieszyć się nią przez lata.

Do niedawna wysoki połysk był kojarzony z PRL-owską meblościanką czy pałacowymi komnatami. Obecnie lśniące podłogi są doceniane przez projektantów i chętnie wykorzystywane przy nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Idealnym uzupełnieniem każdego stylu może być podłoga, wykończona w wysokim połysku. Powszechnie panuje jednak przekonanie, że tego rodzaju podłogi łatwo ulegają niszczeniu. Oprócz tego uważa się, że są mało praktyczne, ponieważ ciężko je utrzymać w czystości.

Panele Falquon są również bardzo wytrzymałe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii polegającej na utwardzaniu ich powierzchni wiązką elektronów, które wnikają głęboko w lakier. Proces ten powoduje, że lakier jest szczelnie zamknięty, dzięki czemu nic nie jest w stanie wniknąć w jego strukturę.

Taka struktura podłogi jest odporna na uderzenia, mikrozarysowania, a nawet szkody czynione przez niedopałki papierosów. Ponadto do czyszczenia paneli potrzebny jest tylko mop oraz niewielka ilość wody. Bardzo dobre właściwości użytkowe powodują, że inwestorzy powinni martwić się tylko wyborem odpowiedniego wzoru i koloru paneli. Na jaki rodzaj połyskliwego laminatu warto obecnie zwrócić uwagę?

Data dodania: 22.11.2015