– Zanim zostałem ojcem postanowiłem zaprojektować i wykonać gondolę dla niemowlęcia. Chciałem stworzyć coś, co będzie mojemu dziecku służyło w pierwszych latach jego życia – mówi Chul Min Kang, twórca wyjątkowego wielofunkcyjnego mebla, który pokochali rodzice i ich dzieci.

Gondola jest jednym z najważniejszych mebli dla noworodka. Dzieci najczęściej wyrastają z niej w ciągu trzech miesięcy. Po upływie tego czasu mebel staje się bezużyteczny. Chul Min Kang, projektant przemysłowy pracujący na Brooklinie, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rodziców i zaprojektował niezwykle designerski przedmiot, który dzięki swojej wielofunkcyjności spełnia potrzeby zarówno niemowląt jak i większych dzieci.

Gondolę w kolejnym etapie rozwoju pociechy można przekształcić w pudło do przechowywania zabawek i półkę na książki. Z kolei dla dzieci od 4 do 8 roku życia w krzesło i stolik, które mogą być przekonfigurowane z powrotem do pierwotnej postaci gondoli, gdy w rodzinie pojawi się kolejny potomek.

YiAhn, bo tak nazywa się mebel na cześć syna projektanta, wykonany jest z nietoksycznej, bambusowej sklejki. Zawiera także elementy stali nierdzewnej i chromowanego metalu. Piankowy materac o dużej gęstości, w który wyposażono gondolę jest odporny na ogień i wilgoć, a jego poszewka wykonana została ze stuprocentowej bawełny. Elementy modułowe połączone są ze sobą liną za pomocą prostego węzła.

YiAhn ma 80 cm wysokości i 43 cm głębokości – od górnej krawędzi do materaca, a jego długość to 100 cm.

Projektant w 2007 roku otrzymał za mebel prestiżową nagrodę Red Dot. Więcej informacji na stronie www.yiahn.com

Data dodania: 04.02.2014