Wiatr we włosach, alufelgi, chromowane rynienki na dachu i skórzane wnętrze. Można urządzić mieszkanie wzorując się tylko jednym przedmiotem z minionej epoki. Fanów motoryzacji na pewno skusi mieszkanie wyglądające jak chevrolet Bel Air – klasyk wśród klasyków.

Chevrolety Bel Air był produkowany w Stanach Zjednoczonych od początku lat pięćdziesiątych. Nazwa pochodzi od zachodniego przedmieścia Los Angeles. Jego wygląd charakteryzyował się niespotykaną świeżą kolorystyką oraz drobnymi dodatkami, które wpłynęły na luksus pojazdu. W latach piećdziesiątych zdawano sobie sprawę, że auto musi nie tylko posiadać dobry silnik, ale także mieć swój styl. Dlatego przy produkcji hevroleta jedną czwartą zespołu stanowili styliści. Chromowane rynienki na dachu, kołpaki i kły na zderzakach urzekły co czwartego Amerykanina w latach pięćdziesiątych. Zwłaszcza mlodzi ludzie gustowali w tym aucie. Można nim było bowiem ruszyć z piskiem opon spod świateł albo puścić Rock’n’Rolla przy otwartym dachu.

Model Bel air z roku 1957 to już auto dla „prawdziwego mężczyzny” . Na jego masce umieszczono imitację pięciocalowych pocisków, których Amerykanie używali podczas II wojny światowej.

Odpalamy silniki

Chevrolet Bel Air to zbiór ogromnej ilości małych szczegółów, z których możemy czerpać inspirację przy urządzaniu mieszkania. Samochód ten wyróżniał się przede wszystkim dwukolorowym malowaniem. Wnętrze naszego mieszkania utrzymajmy w kolorystyce wybranego Chevroleta. Najbardziej popularne były zestawienia białego z czerwonym lub z jasno-błękitnym.

W mieszkaniu muszą się znaleźć chromowane dodatki. Mogą to być wykończenia mebli, obramowania drzwi lub obłożony blachą kawałek ściany. Bardzo dobrze w naszym domowym Chevrolecie będzie się prezentowała perforowana blacha, którą możemy zamotować na przykład na drzwiczkach szafek w kuchni.

Meble w pokoju powinny mieć opływowe, aerodynamiczne kształty. Dobrze będą tu wyglądały błyszczące meble z płyty MDF.

W sklepach internetowych dostępne są plakaty przedstawiające ten model samochodu, które koniecznie muszą znaleźć się na ścianach.

Do takiego wystroju będzie pasował także barek ze stołkami barowymi – hokerami – na chromowanych nogach. Kanapy i krzesła powinny być pokryte skórą ekologiczną w odcieniach beżu lub ecru.

Chevrolet Bel Air to sztandarowy samochodów bohaterów filmu „Gang Olsena”. W pokoju możemy użyć też zdjęć z tego filmu. Niekoniecznie wieszając je na ścianach. Stworzoną ze zdjęć fototapetą możemy okleić na przykład wspomniany barek czy kawałek ściany. Kształt świateł w Chevrolecie Bel Air był wyjątkowy. Okrągłe, wystające lampy powinny zainspirować nas przy urządaniu mieszkania.

Na okrągłym nocnym stoliku postawmy lampę ze zdjęciem naszego wzorowego auta lub w kształcie świateł Chevroleta.

Chevrolet Bel Air to luksusowy samochód lat pięćdziesiątych. Dodatki powinny być więc utrzymane w stylistyce tamtych czasów. Jeśli urządzamy kuchnię, wyposażmy ją w sprzęt AGD Bugatti i postarajmy się o błyszczące meble o zaokrąglonych kształtach.

Urządzając mieszkanie na wzór samochodu na pewno zaskoczymy naszych gości, a sami będziemy czuć się niepowtarzalnie za każdym razem.

Data dodania: 07.09.2010