Motywy zwierzęce na stałe zagościły w naszych wnętrzach. Do modnych tkanin w paski zebry, czy cętki lamparta śmiało dołączają teraz meble inspirowane ich kształtami.

Roee Magdassi, absolwent Akademii Sztuki i Projektowania Bazalel w Jerozolimie, stworzył „Tre”, kolekcję mebli, których formy wywodzą się z kształtów dzikich zwierząt. – Postanowiłem zbadać morfologię zwierząt, ich świata, w którym każdy ma swój własny i niepowtarzalny charakter, zachowanie i wygląd. Zredukowałem figury zwierząt, do tego stopnia, że pozostały wyłącznie kontury i charakterystyczne kształty – mówi Roee Magdassi. Innymi słowy, artysta musiał zdefiniować podstawowe elementy, które składają się na proporcje ciał zwierząt, a następnie uprościł ich formy aż do podstawowych form geometrycznych, które były podstawą do stworzenia najnowszej kolekcji mebli.

W ten sposób szkice koncepcyjne, wyposażono we wdzięki różowego flaminga z dumą prężącego szyję, strusia podnoszącego głowę, czy modliszki unoszącej szczypce do walki. Między innymi te stworzenia stały się inspiracją do całego zestawu, który zawiera fotel, stolik i lampę, tworzące przyjazne środowisko do czytania.

Stół z kolekcji odwzorowuje ruchy przyczajonego lampart gotowego rzucić się na swoją ofiarę. Jego trzy cienkie nogi dołączone do odpowiednich wierzchołków nadają głębię czerwono-pomarańczowemu spodowi blatu. Jego dębowa powierzchnia jest z kolei odpowiednio wyprofilowana, by z powodzeniem pomieść filiżanki kawy, laptop i inne przedmioty codziennego użytku.

Lampa LED na wzór żyrafy pasącej się na safari, ma dwie różne pozycje oświetlenie: silne i skoncentrowane lub delikatne, które można łatwo zmienić przechylając metalową ramę.

Kanapa uszyta jest z ciemnej melanżowej tkaniny. Oparcie głowy, przypomina twarz z dwoma turkusowym oczami. Po lewej stronie znajduje się kwadratowy podłokietniki. Całość uzupełniają drewniane nogi i elementy łączące siedzisko z oparciem.

Data dodania: 13.08.2014