Po okresie ogromnej popularności wykładzin dywanowych oraz paneli laminowanych przyszedł czas na renesans podłóg drewnianych, które zyskują coraz większe zainteresowanie uznanie na całym świecie. Według czołowego producenta chemii podłogowej – firmy UZIN – obecny rok ma należeć właśnie do nich.

Drewno wraca do łask

Przez wiele lat wykładzina dywanowa była uważana za idealną do użycia w sypialni czy salonie. Ten trend na przestrzeni ostatnich lat ulega zmianie i coraz więcej osób decyduje się na wybór podłóg drewnianych. Wiąże się to zarówno z walorem estetycznym drewna, jak i oszczędnością czasu przy jego pielęgnacji.

Trudy życia codziennego sprawiają, że człowiek ma coraz mniej wolnego czasu dla siebie. Nie dziwi więc fakt, że obecnie wybiera się jak najmniej czasochłonne rozwiązania w życiu codziennym. Z tego względu w aspekcie wyboru podłóg przewagę zyskuje drewno. W przypadku wykładzin dywanowych częste problemy sprawia odpowiednia pielęgnacja. Pomimo stosowania najlepszych dostępnych środków zdarza się, że nie sposób poradzić sobie z uporczywymi plamami, a do tego samo czyszczenie dywanów potrafi być bardzo żmudne.

Przy podłogach drewnianych wystarczy jedynie płaski mop oraz dedykowany środek do czyszczenia. Oczywiście pod warunkiem, że na bieżąco odkurzamy drobne zanieczyszczenia, takie jak piasek czy kurz. Przewagę stanowi także wygląd drewna – wygląda równie pięknie w sypialni, jak i w salonie, kuchni czy nawet łazience.

Coraz większe możliwości

Aktualnie producenci podłóg drewnianych kładą jeszcze większy nacisk na jakość swoich produktów. Wybierając drewno chcemy mieć pewność, że wybrana przez nas podłoga starczy na lata. Zróżnicowane rodzaje podłóg drewnianych pozwalają na spełnienie oczekiwań klientów w zależności od ich upodobań. Można znaleźć zarówno podłogi drewniane, które pasują idealnie do nowoczesnych wnętrz, jak i wersje postarzaną, która wkomponuje się w klasyczną aranżację.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na produkcję materiałów, które wyglądają jakby były wykonane dziesiątki lat temu, a przy tym są perfekcyjne jeśli chodzi o właściwości użytkowe. Stanowią one ponad 80 proc. oferty salonów podłogowych.

Chemia między podłogą a klejem

Podczas wyboru podłogi nie mniej istotną kwestią jest dobranie odpowiedniego kleju. Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie chemii podłogowej usprawniają prace instalacyjne, a także są bezpieczne w użyciu. Najczęściej używane do montażu parkietów są obecnie kleje dwuskładnikowe.

Nowością wśród materiałów wykończeniowych dla podłóg drewnianych są rozwiązania hybrydowe, które wcześniej nie były dostępne. Sprawdzają się one zwłaszcza w wykończeniu matowym oraz półmatowym.

Data dodania: 18.02.2015