Fotele wiszące są obecnie bardzo modnym elementem wyposażenia zarówno wnętrz jak i balkonów, czy tarasów. Swoją popularność zawdzięczają ciekawemu wyglądowi, który może stanowić ozdobę pomieszczenia jak i niezwykłej wygodzie i komfortowi użytkowania. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Podpowiadamy.

Wielkość fotela

Pierwszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując fotel wiszący, powinien być jego rozmiar. Wymiary i wielkość muszą być uzależnione od miejsca, w którym zamierzamy go postawić. Oznacza to że jeżeli chcemy, aby stał na niewielkim balkonie, powinniśmy zdecydować się na o wiele mniejszy model niż ten, który moglibyśmy postawić na ogromnym tarasie. Wymiary fotela ważne są również ze względu na to, że powinny być dostosowane do osób, które będą z niego korzystać. Obecnie na rynku dostępne są zarówno modele jednoosobowe jak i kilkuosobowe, dzięki czemu bez problemu znajdziemy fotel odpowiadający naszym oczekiwaniom. Zwróćmy też uwagę na jego limit wagowy, aby był dostosowany do naszych potrzeb.

Konstrukcja fotela wiszącego

Na rynku dostępnych jest kilka różnego rodzaju konstrukcji foteli wiszących, które odpowiadają za jego kształt, ale i wytrzymałość. Obecnie najczęściej wybieranymi modelami są wiszące kokony. Są to wykonane z rattanu lub innego podobnego materiału konstrukcje przypominające swoim kształtem kule umieszczone na specjalnej podstawie. Są wygodne, ponieważ nie wymagają wiercenia dziur w suficie i nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkować je zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz.

Drugą możliwą konstrukcją są fotele podwieszane do sufitu — mogą mieć formę zarówno kosza jak i hamaku. Ze względu na to, że nie zawierają wygodnego stelaża, tak jak pierwszy typ musimy je odpowiednio i solidnie przymocować do ściany. Tutaj ogromne znaczenie ma lina lub łańcuch, a także solidne mocowanie, które zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na to, że ten rodzaj fotela musi być podwieszany do sufitu, może być montowany w domu lub na zadaszonym tarasie. Szeroki wybór różnych modeli foteli wiszących znajdziemy na: https://www.morele.net/.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy zakupie fotela wiszącego?

Gabaryty, limit wagowy, kształt czy sposób montażu to jedne z najważniejszych elementów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując fotel wiszący. Zastanówmy się jednak również nad kwestiami wizualnymi — równie ważny jest przecież kolor czy sposób, w jaki zapleciony jest kosz, ponieważ to one nadają naszej przestrzeni uroku i niepowtarzalnego charakteru. Jeżeli fotel będzie stał na zewnątrz, zwróćmy uwagę również na to, aby materiał, z którego jest wykonany, był dostosowany do niesprzyjających czynników atmosferycznych, aby móc się nim cieszyć jak najdłużej.

Data dodania: 03.12.2021