Łazienka to specjalna przestrzeń, w której wykonuje się podstawowe czynności pielęgnacyjne. Również w niej szuka się chwili wytchnienia lub relaksu. Aby zbudować przytulną i funkcjonalną przestrzeń, trzeba postawić na odpowiednie wyposażenie.

Jednym z kluczowych elementów pozostaje niezmiennie wydajny system grzewczy, dzięki któremu w łazience zawsze panuje optymalna temperatura dla wszystkich domowników. Jak wybrać najlepsze urządzenia grzewcze i na co zwracać uwagę, przy urządzaniu łazienki? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Jaka temperatura powinna panować w łazience?

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w domu jest niezmiernie ważne dla komfortu i zdrowia domowników. W przypadku łazienek wymagania są jeszcze wyższe. Jest to bowiem jedno z pomieszczeń, w których wskazania termometru powinny być zawsze nieco inne niż w pozostałych wnętrzach.

Jaka jest odpowiednia temperatura do łazienki? O ile w innych pokojach należy utrzymywać ok. 18-20 stopni, o tyle w łazienkach warto dodać 3-4 stopnie, by osiągnąć poziom 24 stopni Celsjusza.

Dlaczego to tak ważne? W łazienkach bardzo często przebywa się w niekompletnym stroju. Dodatkowo odczuwanie chłodu tuż po wyjściu spod prysznica jest znacznie bardziej dotkliwe. Z tych względów warto stawiać na wydajne i sprawdzone systemy grzewcze, które pozwalają uzyskać i utrzymać optymalne warunki.

Najpopularniejsze typy grzejników do łazienki

W łazienkach montuje się bardzo zróżnicowane produkty grzewcze, których spory wybór oferuje na przykład sklep Econovli.pl.

Najczęściej spotyka się oczywiście grzejniki włączone do całościowego systemu grzewczego z centralnym kotłem. Takie konwektory zapewniają przyjemny komfort grzewczy, a ich forma z praktycznymi szczebelkami pozwala szybko i sprawnie wysuszyć w łazienkach wilgotne ręczniki.

Innym rozwiązaniem, które często współwystępuje razem ze zwykłymi grzejnikami, są produkty podłogowe, dające przyjemny efekt ciepłych nóg tuż po wyjściu spod prysznica. Dzięki temu nie pojawia się dyskomfort stąpania bosą stopą po zimnych płytkach.

Ogrzewanie podłogowe może przybierać dwie formy. Stosuje się bowiem ogrzewanie podłogowe wodne lub folie i maty grzewcze, podłączane wprost do domowej instalacji elektrycznej.

Dodatkowe rozwiązania grzewcze – grzejniki do łazienek

Zdarza się niejednokrotnie, że pomimo zainstalowania w łazience instalacji grzewczej, temperatura we wnętrzu nie jest odpowiednia. Wówczas można postawić na dodatkowe urządzenia, które pomagają poprawić komfort cieplny użytkowników.

Do najpopularniejszych zaliczają się małe i funkcjonalne termowentylatory, wyposażone nie tylko w grzałkę, ale też wentylator, dzięki czemu szybko i sprawnie rozprowadzają ogrzane powietrze po całym wnętrzu. Inną opcją są wygodne promienniki elektryczne. Ich wielką zaletą jest ogrzewanie nie tyle powietrza w łazience, co samych ciał stałych, znajdujących się na drodze fal. Dopiero później ogrzane przedmioty i przegrody oddają ciepło do powietrza.

Dzięki wykorzystaniu takich urządzeń udaje się poprawić warunki w łazienkach szybko, sprawnie i bez sporych wydatków. W tak przygotowanym wnętrzu każdy zatem może czuć się naprawdę dobrze. Nieco więcej informacji na temat praktycznych metod ogrzewania pojawia się na stronie DomKreator.pl.

Efektowne produkty grzewcze do łazienek – komfort i przytulność wnętrz

Urządzenia grzewcze stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienek. Warto stawiać na rozwiązania systemowe, a w razie potrzeby posiłkować się także dodatkowymi produktami przenośnymi. Dzięki nim warunki w każdej łazience są zawsze dokładnie takie, jakich oczekują i potrzebują wszyscy użytkownicy.

Data dodania: 17.05.2021