Listwa przypodłogowa jest nieodłącznym uzupełnieniem każdej podłogi. Pełni ona nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także pozwala zamaskować łączenie ściany i podłogi.

Na pierwszy rzut oka klejenie listew nie należy do pracochłonnych i trudnych zadań, wymaga jednak spokoju i precyzyjnego podejścia. Niestety niewłaściwie zamontowana może spowodować nieestetyczny wygląd podłogi, a nawet całego pomieszczenia.

Jeśli zależy nam na czasie, a do tego ważny jest dla nas trwały i estetyczny wygląd końcowy, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie dwustronnie klejącej taśmy UZIN U-Tack. Nowość od marki UZIN pozwala na szybkie i poste przyklejanie różnych listew przypodłogowych i pasków wykładzin podłogowych nawet od 3 do 5 razy szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych klejów kontaktowych. Ponadto UZIN U-Tack nie wymaga wstępnego odparowywania, nie ma również określonego czasu otwartego, dzięki czemu prace montażowe mogą przebiegać bez ograniczeń czasowych, a tym samym z większą dokładnością.

Uniwersalność

Taśmę klejącą można stosować do przyklejania różnego typu listew miękkich i wklęsłych profili z PVC, listew przypodłogowych z twardym rdzeniem czy listew aluminiowych. Idealnie nadaje się również do montażu pasków wykładzin. Dotyczy to zarówno pasków z wykładzin tekstylnych ze wszystkimi rodzajami spodów, jak i wykładzin z PVC czy linoleum.

Praktyczne zastosowanie

Taśmę U-Tack można przyklejać praktycznie na każdym podłożu budowlanym, którego głębokość struktury nie przekracza 1,5 mm. Można więc używać jej na tynku, cegłach, betonie, zagruntowanym gipsie i masie szpachlowej, drewnie, ceramice, tworzywach sztucznych, metalu czy powłokach malarskich.

Ekologiczność

UZIN U-Tack jest produktem ekologicznym. W przeciwieństwie do kontaktowych klejów do listew nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością. Bezpieczeństwo stosowania taśmy potwierdza certyfikat EMICODE EC 1 PLUS oraz znak „Niebieski Anioł” (Der Blaue Engel). Zestaw UZIN U-Tack oprócz taśmy o długości 50 m i wybranej szerokości (25, 40, 50 lub 85 mm) zawiera również papierową tarczę odporną na klej, dzięki której miejsce pracy pozostanie czyste bez potrzeby dodatkowego sprzątania.

 Parametry techniczne UZIN U-Tack:

 

• Opakowanie: karton

• Długość rolki: 50 m

• Szerokość rolki: 25 / 40 / 50 / 85 mm

• Kolor: bezbarwny

• Okres przechowywania: co najmniej 2 lata

• Temperatura podłoża: co najmniej 15 st. Celsjusza

• Ekologia: „Niebieski Anioł” wg RAL-UZ 113, EMICODE EC 1 PLUS

Data dodania: 07.11.2017