Urządzanie własnych czterech kątów wymaga wiele wysiłku oraz wyobraźni. Musimy zdecydować w jakim stylu chcemy urządzić poszczególne pomieszczenia oraz dobrać jak najlepsze dodatki i wyposażenie wnętrz. Łazienka stanowi dla wielu szczególne wyzwanie, ponieważ jest wyposażona na wiele najbliższych lat. Kabina prysznicowa, w przeciwieństwie do sofy, nie jest elementem, który możemy szybko wymienić. Dlatego pojawia się pytanie. Jaki prysznic wybrać?

Kabina prysznicowa – okrągła, narożna, a może prostokątna?

Kabiny prysznicowe są obecnie dostępne w wielu różnorodnych wariantach. W zależności od wymiarów pomieszczenia oraz naszych osobistych preferencji, możemy wybierać spośród wielu kształtów, proponowanych przez producentów. Do małej łazienki najlepiej sprawdzą się kabiny narożne. Zajmują mniej miejsca od klasycznej kabiny prysznicowej, nie zabierając przestrzeni wewnątrz, przeznaczonej do kąpieli. Kolejnym elementem, nad którym warto się zastanowić przy wyborze kabiny prysznicowej jest jej zamykanie. Drzwi skrzydłowe są bardzo atrakcyjne oraz sprawiają dobre wrażenie estetyczne, jednak przy niewielkich łazienkach mogą zajmować zbyt dużo miejsca. W takim wypadku warto postawić na przesuwane drzwi, które niezależnie od tego, czy będą otwarte czy zamknięte, zajmą niewiele miejsca.

Jaki prysznic będzie najlepszy?

Wybierając kabinę prysznicową, możemy odróżnić dwa główne typy. Takie, które są całkowicie zabudowane oraz te, które są przyczepiane do ściany łazienki. Wybór kabiny prysznicowej często opiera się właśnie na tym kryterium. W drugim typie często można samodzielnie dobrać wyposażenie kabiny. Jaki prysznic jest najlepszy? Wyróżniamy dwa rodzaje: natynkowe oraz podtynkowe.

Podtynkowe zestawy prysznicowe z deszczownicą charakteryzują się tym, że cała konstrukcja trzymająca zarówno baterię prysznicową jak i deszczownicę znajduje się pod tynkiem i płytkami w łazience. Na ten typ zestawu warto zdecydować się jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych związanych z glazurą, ponieważ wymaga założenia elementów pod tynkiem. W ten sposób unikniemy konieczności skuwania nowo założonych płytek oraz niepotrzebnego bałaganu w łazience. Taki zestaw sprawdzi się w małej łazience, ponieważ podczas otwierania drzwi do pomieszczenia widoczne są tylko te elementy, które muszą być na zewnątrz. Żadne dodatkowe elementy nie zmniejszają optycznie pomieszczenia.

Natynkowe zestawy prysznicowe z deszczownicą świetnie sprawdzą się z kabiną prysznicową ze szklanymi drzwiami przesuwnymi. Już sama jej konstrukcja powoduje, że wydaje się ona lżejsza i delikatniejsza niż jest w rzeczywistości. Dodatek wyrazistych natynkowych elementów wyposażenia sprawi, że przykują one uwagę odwiedzających. W ten sposób możemy sprawić, że już elementy wyposażenia będą swojego rodzaju ozdobą łazienki.

Baterie prysznicowe

Ważnym elementem wyposażenia kabiny prysznicowej, niezależnie od tego jaki prysznic wybierzemy, jest bateria prysznicowa. Może stanowić piękną ozdobę łazienki lub po prostu spełniać swoją praktyczną funkcję. Ważne jest, aby była trwała oraz odporna na zbierający się często w łazience kamień oraz na rdzę, która może pojawiać się na sprzętach narażonych na częste działanie wilgoci. Baterie prysznicowe Grohe nie tylko spełniają wszystkie te wymagania, ale również sprawiają, że łazienka wygląda stylowo i niepowtarzalnie. W ten sposób możemy zadbać o estetykę naszej łazienki oraz o to, aby jej wyposażenie cieszyło nasze oczy przez wiele lat udanego użytkowania sprzętów.

Data dodania: 13.10.2021