Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem nowoczesnych salonów czy pokoi dziennych. Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli, różniąc się od siebie wyglądem, kształtem, kolorem czy materiałem, z jakiego są wykonane. Jak zatem wybrać ten, który jak najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Spokojne popołudnia przy kawie są jeszcze przyjemniejsze, jeśli spędzamy je w towarzystwie idealnego stolika kawowego. Decydując o tym, jaki mebel wybrać, nie powinniśmy sugerować się wyłącznie jego wyglądem. Warto też zadbać o to, aby zapewniał on nam i naszym gościom komfort oraz był bezpieczny dla dzieci.

Po pierwsze: Zadbaj o wygodę

Stolik kawowy spełnia dwie funkcje – funkcjonalną i estetyczną. Ma być miejscem na kubek czy filiżankę, gazetę, ale i ozdobną paterę bądź wazon. Jednocześnie powinien spełniać wymagania, takie jak odległość 45 cm od sofy oraz ok. 75 cm od telewizora. W innym przypadku korzystanie z niego stanie się po prostu niekomfortowe.

Wskazówka: Wysokość stolika wynosi zwykle od 40 do 45 cm i jest tym samym o 2,5 – 5 cm niższy od standardowej sofy. Nie ma jednak problemu, aby znaleźć zarówno ten o niższej, jak i wyższej wysokości. Kieruj się w tej kwestii przede wszystkim wygodą. Aby stolik dobrze się prezentował, zaleca się też, aby stanowił on ok. 2/3 długości sofy.

Po drugie: Uwaga na kanty

Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością wiesz, jak ważne jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. Tych nie gwarantują z pewnością ostre kanty kwadratowych lub prostokątnych stolików. Dlatego dopóki w domu wciąż przebywają maluchy, warto wybrać ten w okrągłym bądź owalnym kształcie. Z pewnością pomoże on uniknąć dodatkowego guza, a mimo tego będzie stylowym elementem wnętrza.

stolik kawowy do salonu

Stoliki kawowe w różnym stylu

Oferowane dziś stoliki kawowe dopasowane są do każdego stylu. Można wybrać zarówno te z tradycyjnego drewna, metalu, czy tworzywa sztucznego. Najbardziej popularne są oczywiście stoliki drewnie, które nadają się do większości wnętrz. Ten model pasuje zarówno do salonu w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Stoliki o prostej formie to również idealna propozycja do przytulnych i jasnych wnętrz w stylu skandynawskim.

Druga propozycja, to stoliki matowe, które doskonale wkomponują się w industrialną, czy lofotwą stylistykę pokoju dziennego. Metalowe elementy znakomicie komponują się z czerwoną cegłą, czy betonem na ścianę. Z kolei mnogość wzorów i rozmiarów stolików z tworzywa sztucznego sprawiła, że dopasujemy je zarówno do małych, jak i dużych salonów.

Jeśli lubimy porządek i zorganizowanie powinniśmy wybrać taki stolik, który posiada dodatkowy schowek na gazety czy inne szpargały. Pozwoli on zagospodarować więcej przestrzeni i uniknąć bałaganu na powierzchni blatu.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni model warto pamiętać, że stolik kawowy to mebel, który wraz z zestawem wypoczynkowym ma kojarzyć się z wygodą i wypoczynkiem. Zadbanie o to, aby był jednocześnie stylowy, komfortowy i bezpieczny pozwoli docenić każde popołudnie przy kawie.

stolik kawowy do salonu

Data dodania: 21.04.2020