O kupnie i zamontowaniu drewnianych listew przypodłogowych myślą zazwyczaj te osoby, które zdecydowały się zainwestować znaczne pieniądze w podłogę drewnianą. Dostępne dotychczas na rynku listwy drewniane nie są pozbawione pewnych mankamentów.

Jednym z podstawowych jest niepraktyczny system montażu. Listwy drewniane przykleja się bezpośrednio do ściany na klej montażowy lub przybija gwoździami bez łbów, co sprawia, że podczas remontu trzeba dokładnie je zabezpieczyć lub w przypadku zniszczenia, wymienić na nowe. Użytkownik nie miał do tej pory wyboru zamontowania ich w inny sposób, umożliwiający swobodny montaż i demontaż listwy.

Inną istotną wadą dotychczasowych listew drewnianych jest ich duża wrażliwość na wilgoć, a tej w przypadku dość trudnej charakterystyki naszych mieszkań raczej nie da się uniknąć. Stosunkowo duża wilgotność powietrza latem i bardzo niska zimą powoduje często efekt „pracy” naturalnego drewna, wykrzywianie, skręcanie i odchodzenie od ściany.

Podczas licznych badań towarzyszących zaprojektowaniu i wprowadzeniu na rynek listwy drewnianej VERO konstruktorzy firmy Profile VOX wsłuchiwali się w te wszystkie głosy i opinie użytkowników, wskazujących jednocześnie cechy przez nich pożądane. Brali również pod uwagę problemy, z jakimi borykają się montażyści. To ich głosy były decydujące i pomogły stworzyć listwę idealną.

Udało się to z powodzeniem dzięki zastosowaniu innowacyjnego, magnesowego systemu montażu. Jest on pierwszym i jedynym na rynku, który umożliwia wielokrotne zakładanie i zdejmowanie listwy, bez szkody dla żadnego z elementów naszego domu.

Dodatkowo jest to cecha jakże pożądana przez wszystkie Panie dbające o czystość i porządek naszych domów, gwarantująca dostęp do wszystkich do tej pory niedostępnych zakamarków za listwą. Sposób montażu i demontażu listwy na magnes jest na tyle prosty, że każda Pani jest w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie, nie czekając na męską pomoc.

System montażowy wykorzystuje nowoczesne magnesy neodymowe, z których każdy przyciąga listwę z siłą 10 kg na punkt. Gwarancją trwałego montażu listwy jest zastosowanie magnesów w odstępach co 50-55 cm lub mniejszych jeśli wyjątkowo trudne warunki tego wymagają. Magnetyczny system montażu pozwala również na regulację położenia listwy. Gdy zachodzi taka potrzeba wynikająca np. z krzywizny ścian i podłóg – listwę można przesuwać w górę lub w dół o ok. 3 mm. Przesuwanie w poziomie możliwe jest o ok. 10 mm.

System jest dopracowany w każdym szczególe, z myślą o naszych domach, które nie zawsze posiadają równe ściany. Konstruktorzy firmy Profile VOX przewidzieli ten stan rzeczy i wyposażyli zestaw montażowy w specjalne podkładki dystansujące.

Dodatkowym uzupełnieniem oferty listew drewnianych są uszczelki silikonowe, które przede wszystkim są rozwiązaniem na „mokrą podłogę” (dolna uszczelka chroni listwę przed nasiąkaniem i pęcznieniem), ale nie tylko. Górna uszczelka umożliwia maskowanie drobnych krzywizn ściany lub jej porowatości i zabezpiecza przed przedostawaniem się kurzu za listwę. Dodatkowo uszczelka jest skuteczną barierą przed przedostawaniem się za listwę kurzu i alergenów. Uszczelki silikonowe można stosować w obu przypadkach – z systemem montażowym i bez systemy montażowego.

Poza sprytnym systemem montażu listwa sama w sobie stanowi produkt najwyższej jakości. Baza listwy została wyprodukowana z drewna świerkowego o małych rocznych przyrostach, co zwiększa znacznie stabilność, listwy oraz jej odporność na zmiany wilgotności i temperatury w pomieszczeniach. Wszystkie proponowane kolory pokryte są fornirem o grubości 0,6 mm i zabezpieczone lakierami wolnymi od wszelkich środków szkodliwych dla zdrowia.

Obserwacje rynku i potrzeb klientów wskazują na coraz większą popularność podłogi dębowej barwionej na różne kolory. Stąd pomysł na dębową listwę naturalną, którą można poddać dowolnym procesom olejowania – olejami ciemnymi, białymi czy transparentnymi oraz woskowania i bejcowania.

Rdzeń listwy powstaje ze specjalnie wyselekcjonowanych kawałków drewna (np. nieposiadających sęków, bruzd, wycieków żywicy, które to mogłyby obniżyć trwałość, jakość i wytrzymałość produktu).

Sam fornir wykonany jest z naturalnego drewna, zatem jest to w pełni naturalne, że odcień, jak i wzór usłojenia poszczególnych listew, mogą się różnić między sobą w zależności od warunków, w jakim rosły drzewa. W tej różnorodności odcieni tkwi też cały urok i wyjątkowość naturalnego drewna zdobionego barwami natury. Z tego względu podczas pakowania listew dokonuje się selekcji, która ma na celu wybieranie do opakowania zbiorczego listew o zbliżonej barwie i rysunku usłojenia.

Listwy VERO można również zamontować w sposób tradycyjny na klej montażowy. Listwa posiada w tym celu specjalnie wyżłobione przestrzenie. W kanele montażowym (wykorzystywanym w przypadku montażu na magnesy) można prowadzić kable o średnicy do 5 mm. Dodatkowo w listwie VERO 80 można wykorzystać przestrzeń w jej dolnej części i poprowadzić kabel o średnicy do 8 mm.

Listwa VERO to jedyna listwa drewniana dostępna na rynku posiadająca tak szeroki kanał umożliwiający schowanie kilku kabli sygnałowych.

VERO to listwa, którą można z łatwością zamontować i z przyjemnością użytkować przez lata. Dopracowana w każdym szczególe, zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów.

Dąb surowy – listwę w tym kolorze można wybarwić na dowolny kolor, tak by idealnie pasowała do koloru podłogi.

 

Dane techniczne:

długość – 2,2m,

wysokość – 60 i 80 mm,

zakres krycia dylatacji technicznej – 20 i 18 mm.

Pakowanie:

VERO 60 – 10 szt.

VERO 80 – 8 szt.

Kształt listwa VERO 60Kształt listwa VERO 80

Magnesowy zestaw montażowy zawiera: 4 magnesy, 4 blaszki montażowe, 1 przymiar do wyznaczania otworów, 8 podkładek dystansowych, 4 kołki montażowe. Jeden zestaw pozwala na zamontowanie całej listwy VERO.

Uszczelki silikonowe dostępne są w kolorach – transparentnym, białym i brązowym. Jedno opakowanie zawiera 4,5 mb uszczelki i pozwala na zabezpieczenie 2,2 mb listwy na górnej i dolnej krawędzi z lekkim zapasem.

Data dodania: 01.08.2011