Element, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni, czyli lodówka wolnostojąca. Aktualnie szukasz rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb? Nie wiesz, na jaką lodówkę postawić, bo wybór jest naprawdę spory? Pozwól, że podpowiemy Ci, na co się zdecydować. Opiszemy kilka aspektów i cech lodówek, na które głównie musisz zwracać uwagę.

  1. Klasa energetyczna – postaw na oszczędną lodówkę
  2. Pojemność całkowita – ważna rzecz
  3. W zestawie z zamrażarką? Oczywiście
  4. Oświetlenie LED – przydatne?
  5. Odpowiednia cyrkulacja powietrza
  6. Zakres temperatur i głośność pracy

Stawiasz na wysokie jakości sprzęt, który spełnia Twoje oczekiwania? Prawdopodobnie tak będzie w przypadku lodówki wolnostojącej, jakiej aktualnie szukasz. Postaw więc na lodówki Samsung, które w przypadku najnowocześniejszych rozwiązań sprawdzają się w codziennym użytkowaniu doskonale. Oczywiście możesz postawić na modele innych firm, wszystko zależy od Ciebie. Teraz sprawdź, o czym musisz pamiętać przy zakupie!

lodówki wolnostojące

Klasa energetyczna – postaw na oszczędną lodówkę

Pierwsza rzecz, o której musisz pamiętać. W dzisiejszych czasach prąd jest drogi, co więcej, ochrona środowiska to priorytet dla większości firm. Nic dziwnego, ze lodówki Samsung są w klasie energetycznej nawet A+++! Takie rozwiązanie sprawia, że nie tylko stawiasz na oszczędność, ale również ekologię, co na pewno dla Ciebie i wielu innych osób na świecie jest sprawą nadrzędną. Postaw więc na najwyższą klasę energetyczną, a przekonasz się, że było warto!

Pojemność całkowita – ważna rzecz

Lodówki wolnostojące to z reguły sporych rozmiarów urządzenia. Nic dziwnego, że ich pojemność także jest spora. Warto tutaj jednak wziąć pod uwagę stosunek wielkości do pojemności. Zupełnie, jak w przypadku ram telefonu, czy laptopa, które w ostatnim czasie mocno się zmniejszyły. Masz wtedy pewność, że nawet mniejsza lodówka zaoferuje Tobie sporo miejsca wewnątrz. Na ile litrów powinna wystarczać? Powiedzmy, że 150 litrów to takie minimum, ale około 200 litrów będzie rozsądnym wyborem.  Oczywiście nie możesz zapominać o odpowiednim rozstawie wszystkich półek, a także dodatkowych miejsc w drzwiach na wino, napoje, jajka itp. Ergonomia i funkcjonalność we wnętrzu lodówki często sprawia, że nie trzeba kupować tak pojemnej, jak na początku się to mogło wydawać.

W zestawie z zamrażarką? Oczywiście!

Lodówko-zamrażarki to bez dwóch zdań najlepszy wybór. Nie trzeba chyba przestawiać wszystkich zalet zamrażarki. Główną jest oczywiście możliwość zakupu mrożonek i ich przechowywania. Ponadto, jedzenie, które pozostało z obiadu, śniadania, czy kolacji również tam można wrzucić i wyciągnąć dopiero po tygodniu, czy dwóch. Oczywiście piszemy tutaj o bardzo specyficznych potrawach. Za przykład można podać mięso, które poćwiartowane i wyciągane na przykład raz na tydzień wystarczy na bardzo długo!

Oświetlenie LED – przydatne?

Lodówki kilkanaście lat temu nie miały oświetlenia LED i wszystko było w porządku. Czy więc potrzebne jest takie rozwiązanie? Oczywiście, że tak z dwóch powodów. Przede wszystkim technologia LED gwarantuje większą oszczędność energii. Nic dziwnego, że lodówki wolnostojące w najwyższej klasie energetycznej mają takie oświetlenie. Drugim powodem jest śnieżnobiały kolor, jaki technologia ta oferuje. Z pewnością inaczej patrzysz na lodówkę z LED-ami, a inaczej na taką, która oświetlana jest zwykłymi żarówkami. Nic dziwnego, biel to świeżość i czystość!

Odpowiednia cyrkulacja powietrza

Kolejna cecha dobrej lodówko-zamrażarki Samsung, ale i rozwiązań innego producenta. Odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz lodówki, kiedy jej drzwi są zamknięte to gwarancja dłuższej świeżości składników, szczególnie mowa tutaj o warzywach i owocach, które przecież już po kilku dniach zaczynają robić się nieświeże. Czas ten można nieco przedłużyć stawiając na dynamiczną cyrkulację powietrza, która sprawia, że powietrze wtłaczane jest równomiernie do wszystkich komór i całej powierzchni chłodziarki. Warto tutaj pamiętać o wyborze sprzętu, który ma dedykowane szuflady na przechowywanie na przykład mięsa, czy warzyw i owoców. Dodatkowo chłodzone lub takie, w których temperatura jest troszeczkę wyższa, niż w całej lodówce. Lodówka Samsung – bez względu na model, spełni oczekiwania w tym zakresie!

Zakres temperatur i głośność pracy

Producenci w przypadku zakresu temperatur są dość zgodni. Bardzo często wygląda to podobnie. Jak jest w przypadku lodówek Samsung? W lodówkach może być od 0 do 10 stopni Celsjusza, czasem górna wartość może różnić się o stopień w górę i w dół. Chodzi nam oczywiście o chłodziarki, w zamrażarkach temperatura jest znacząco niższa i sięga około -18 stopni Celsjusza. W nowoczesnych konstrukcjach nie brak regulacji również w zamrażarkach. Jak sprawa wygląda z głośnością pracy? Tutaj stawiaj na lodówki pracujące cicho, to oczywiste. Komfort w kuchni za sprawą cicho pracujących urządzeń to nieoceniona nieoceniona sprawa, doceniana przez wielu domowników, szczególnie tych, którzy sporo czasu w ciągu dnia spędzają w tym pomieszczeniu!

Data dodania: 04.02.2021