Klejenie to najpopularniejszy sposób montażu podłóg winylowych. Podłoga LVT przyklejona na stałe do podłoża zwiększa swoją odporność, stabilność i trwałość.

Przyklejenie posadzki wymaga jednak nie tylko doświadczenia, ale także zastosowania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej chemii. Fachowcy stawiają na rozwiązania sprawdzone, ale i innowacyjne. Dobrym przykładem takiego produktu jest zbrojony włóknami, dyspersyjny klej UZIN KE 66 NEW. Tworzy on twardą i płaską spoinę klejową, która wpływa na stabilność wymiarową posadzki i zapobiega powstawaniu szczelin między płytkami czy panelami LVT.

Nietypowe warunki mu niestraszne

Preparat UZIN KE 66 NEW jest odporny działanie podwyższonych temperatur, dzięki czemu nadaje się do stosowania na ogrzewanie podłogowe oraz do miejsc bardzo nasłonecznionych. Dzięki wydłużonemu czasowi otwarcia, możliwy jest spokojny i precyzyjny montaż nawet najbardziej skomplikowanych elementów. Klej jest także odporny na działanie mrozu (do -8°C) i może być przechowywany w umiarkowanie chłodnym pomieszczeniu do 12 miesięcy.

Montaż wykładziny winylowej za pomocą kleju UZIN KE 66 NEW

Przed rozpoczęciem prac instalacyjnych należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia, na której będzie montowana nowa podłoga, musi być zgodna z zaleceniami producenta LVT oraz chemii posadzkarskiej. Zasadniczo podłoże musi być równe, suche, bez spękań i wolne od substancji mogących zmniejszać przyczepność (np. zabrudzenia, oleje, tłuszcz).

Płytki lub panele winylowe należy pozostawić w pomieszczeniu, w którym będą instalowane w celu aklimatyzacji do warunków w nim panujących.

Nakładanie kleju UZIN KE 66 NEW

Po dokładnym oczyszczeniu podłoża, zagruntowaniu go i wylaniu masy niwelującej, za pomocą szpachli z uzębieniem nanosimy równomierną warstwę kleju i pozostawiamy do tzw. odparowania. Warto pamiętać: przed użyciem należy poczekać, aż klej osiągnie temperaturę pokojową

Mocowanie podłogi winylowej

Na przygotowaną powierzchnię pokrytą klejem układamy pierwszy element posadzki – dokładnie dociskamy i usuwamy resztki powietrza przy użyciu pokrytego filcem dociskacza na kiju. Podobnie postępujemy przy kolejnych elementach.

Ułożoną posadzkę pozostawić na 20 minut, a następnie jeszcze raz docisnąć walcem i intensywnie rozetrzeć.

Ekologiczny produkt

Klej UZIN KE 66 New nie emituje do atmosfery szkodliwych związków, nie zawiera rozpuszczalników (GISCODE D1) oraz wyróżnia się bardzo niską emisyjnością (EMICODE EC1 PLUS). Spełnia także wymagania ekologiczne certyfikatu Der Blaue Engel.

Data dodania: 24.11.2016