Wilgoć w budynku działa destrukcyjnie na mury i tworzy środowisko do rozwoju grzybów. Cel to pozbycie się obu tych problemów. Jak to zrobić?

Podciąganie kapilarne, to proces polegający na chłonięciu wody przez mury budynków. Czy jest możliwe technologicznie oddziaływanie na ten uciążliwy problem?. Rozwiązanie Aquapol, to narzędzie, które działa właśnie w taki sposób. Rozwiązanie pełni dwie funkcje. Przede wszystkim muru pod wpływam tego rozwiązania powracają do stanu wilgotności naturalnej a dodatkowo system zapewnia funkcje aktywnej izolacji poziomej przegród murowych. To z kolei umożliwi remont lub naprawę uszkodzonych konstrukcji. Pozbywając się nadmiernej wilgoci ze ścian, automatycznie niwelujemy pleśń, która zagraża zdrowiu, a nawet życiu mieszkańców nieruchomości. Skąd się w ogóle bierze wilgoć w budynku?

Wilgoć w budynku? Potrzebne osuszanie ścian!

Wrocławskie nieruchomości położone w pobliżu zbiorników wodnych, rzeki lub na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych, są szczególnie narażone na wilgoć. Nowe budynki często posiadają izolację, choć deweloperzy podchodzą do sprawy indywidualnie. Dlatego problem, podobnie jak starszych i zabytkowych obiektów nie omija. Woda wnika w strukturę materiałów budowlanych. Starsze technologicznie konstrukcje są bardziej narażone na „picie wody” przez mury. W konsekwencji woda wdziera się najpierw na niższe kondygnacje budynku, aby sukcesywnie przedzierać się na wyższe poziomy. Wilgoć w piwnicy, to jedno, ale grzyb w domu to poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. W takiej sytuacji konieczne jest osuszanie ścian. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.aquapol.pl/.

Metody walki z wilgocią

Problem wilgoci często traktujemy indywidualnie. Wykwity w mieszkaniu są traktowane środkami chemicznymi, które chwilowo rozwiązują problem. Podobnie sprawa wygląda z nagrzewnicami i dmuchawami. Ogrzewają one całą kubaturę pomieszczenia, co ma ochronić przed wdarciem się grzyba. Jednak jest to walka na wykończenie, gdyż w murach znajduje się świetnie środowisko do rozwoju pleśni. Dlatego doraźne metody pomagają dosłownie na chwilę.

 W celu permanentnego pozbycia się wilgoci, potrzebna jest skuteczna metoda. System Aquapol, to rozwiązanie, które jest środkiem nieinwazyjnym. Nie wymaga ona podłączenia do źródła energii elektrycznej, tak jak dmuchawy, a więc rachunki za energię elektryczną nie będą większe. Wspomniany system pozwala na odprowadzenie wody z murów i skierowanie jej w kierunku ziemi. W ten sposób woda jest konsekwentnie odprowadzana. 20-letnia gwarancja skuteczności tej metody, daje dużo czasu na zastanowienie i ewentualne prace zabezpieczające nieruchomość. Osuszanie budynków – Wrocław i jego zespół specjalistów, którzy pomogą z problemem, znajdziesz na http://www.aquapol.pl/wroclaw.

Problem wilgoci dotyczy wielu nieruchomości. Warto jej przeciwdziałać, bo w innym wypadku jej destrukcyjny charakter powoduje wiele zagrożeń. Dotyczy to jednocześnie zdrowia nas samych, jak i kondycji nieruchomości. W najgorszym wypadku budynek może nie nadawać się do użytku, a nawet zawalić. System Aquapol zabezpieczy nieruchomość przed podciąganiem kapilarnym na 20 lat. W pierwszych 36 miesiącach trzykrotna wizyta serwisantów sprawdzi i ewentualnie skoryguje ustawienia, aby efektywność pracy była najwyższa. W ten sposób mamy spokój na lata.

Data dodania: 13.01.2021