Podczas remontu oczywiście najważniejszy jest czas. Niezależnie od tego, czy mowa o odświeżaniu mieszkania, w którym chcemy znów jak najszybciej poczuć się komfortowo, czy rearanżacji obiektu komercyjnego, którego właścicielowi zależy na szybkim powrocie do działalności. Najbardziej kłopotliwa w kontekście remontu wydaje się wymiana posadzki. Tymczasem dzięki innowacyjnym produktom może to być szybkie i łatwe.

Krok pierwszy: przygotowanie podłoża 

Przystępując do montażu podłogi, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powierzchnia, na którą będzie montowana nowa okładzina, powinna być wytrzymała, gładka, równa i czysta. Bardzo istotny jest również poziom wilgotności, podawany w skali CM. W przepadku montażu podłogi wilgotność podkładu (jastrychu) cementowego powinna wynosić nie więcej niż 2% CM, a w przypadku podkładu z ogrzewaniem podłogowym – 1,8% CM. Dla podkładu anhydrytowego (gipsowego) odpowiednio – 0,5% CM i 0,3% CM.

Jeśli podłoże nie spełnia podstawowych kryteriów, jeśli chodzi o równość i gładkość, a czasu mamy niewiele, bezkonkurencyjne okażą się masy szpachlowe generacji S – UZIN NC 170 LevelStar NEW oraz UZIN NC 112 Turbo. Innowacyjne wylewki samopoziomujące wyschną w ciągu zaledwie 6 godzin, nawet przy niesprzyjających warunkach klimatycznych (przy określonej grubości warstwy).

Masa UZIN NC 170 LevelStar NEW może być stosowana w dowolnej grubości warstwy. Tworzy bardzo wytrzymałą i bardzo gładką powierzchnię. UZIN NC 170 LevelStar NEW sprawdzi się w przypadku prac wyrównujących podłoże przed montażem wszystkich typów podłóg. Można ją stosować zarówno na nowych podłożach np. jastrychach cementowych, jak i na podłożach wymagających naprawy.

Gipsowa masa niwelująca UZIN NC 112 Turbo doskonale sprawdzi się jako wylewka pod wykładziny dywanowe i elastyczne, a także podłogi winylowe (LVT). Dzięki wysokim parametrom może być stosowana zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, handlowych czy przemysłowych. Nadaje się pod wszystkie rodzaje podłóg drewnianych, ceramikę i kamień naturalny. Oba produkty pozwalają na oszczędność czasu na poziomie minimum 25%. Często już po 6 godzinach od wylania mas można montować nową podłogę.

Jeśli mówimy o czasie, nie można nie wspomnieć o UZIN NC 172 BiTurbo – masie szpachlowej, która w odpowiednich warunkach osiąga gotowość do układania wykładziny PVC już po godzinie!

UZIN NC 172 BiTurbo nadaje się pod wszelkiego rodzaju wykładziny oraz podłogi drewniane.

Niewątpliwą zaletą nowych, szybkich mas szpachlowych UZIN jest także gładkość powierzchni, którą otrzymuje się po ich wylaniu. Brak konieczność szlifowania skraca czas montażu podłogi, obniżając tym samym koszy całej inwestycji.

Krok drugi: szybki i łatwy montaż

Do szybkiego montażu wykładzin elastycznych (PVC) i podłóg winylowych (LVT) w pomieszczeniu, w którym wyłączenie powierzchni na dłuższy czas jest niemożliwe, najlepiej zastosować innowacyjne systemy. Alternatywą dla tradycyjnego kleju będą folie nośne Sigan z technologią klejenia switchTec®.

Sigan Elements oraz Sigan Elements Plus to obustronnie klejąca mata, wzmocniona metalem do szybkiego instalowania wykładzin elastycznych i płytek lub paneli LVT na istniejącej posadzce lub nowych, gładkich podłożach. Po zamontowaniu wykładziny można ją natychmiast użytkować i obciążać. Dodatkową zaletą mat klejących SIGAN jest prosty demontaż – folie nośne nie pozostawiają żadnych trudnych do usunięcia śladów.

Oprócz mat klejących Sigan Elements oraz Sigan Elements Plus w ofercie UZIN dostępne są także folie klejące Plurafilm i Pluratex – systemy do montażu płytek winylowych, PVC i wykładzin tekstylnych.

Krok trzeci: ekspresowe wykończenie podłogi

Ostatnim etapem montażu podłogi jest oczywiście jej wykończenie. W przypadku podłóg drewnianych – jeżeli zależy nam na błyskawicznym wykończeniu posadzki – wśród olejów najlepiej sprawdzi się PALLMANN MAGIC OIL 2K – marki należącej do koncernu Uzin Utz AG. Pallmann Magic Oil 2K Color to dwuskładnikowy olejo-wosk, przeznaczony do zabezpieczenia miejsc, które będą szczególnie intensywnie użytkowane. Dzięki dodatkowi utwardzacza produkt gwarantuje szybki czas schnięcia, co pozwala na użytkowanie podłogi już po ok. 24 godzinach. Idealnie nadaje się do zabezpieczenia podłóg w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, takich jak: restauracje, hotele, biura czy sklepy.

Decydując się na podłogę wykończoną lakierem, na szczególną uwagę zasługuje także PALLMANN X-LIGHT SYSTEM. Dzięki innowacyjnej technologii utwardzania promieniami UV system pozwala na użytkowanie podłogi lakierowanej już po ok. 12 godzinach. System ten składa się z lakieru podkładowego, nawierzchniowego oraz samobieżnej maszyny do utwardzania powierzchni promieniami UV.

Data dodania: 27.09.2017