Na komfort użytkowania własnego mieszkania lub domu nic tak nie wpływa, jak podłogi, z których codziennie się korzysta. Dobrze wykonana, estetyczna podłoga z solidnych desek stanie się dzięki temu wizytówką mieszkania.

Drewno przede wszystkim

Podłogi drewniane to przede wszystkim trwałość, łatwość pielęgnacji i konserwacji, której nie dają podłogi wykonane z paneli MDF. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica – podłogi drewniane, są prawdziwe – naturalne. Panele nie.

Deska podłogowa trójwarstwowa jest przede wszystkim wygodna i łatwiejsza w montażu, a co za tym idzie, pływającą podłogę z tych desek można położyć samodzielnie. Ponadto konstrukcja połączeń pozwala na łatwy demontaż podłogi i ponowne jej położenie. Deski Barlineckie kładzione na dużych powierzchniach można przyklejać do podłoża, zyskując większą stabilność konstrukcji. Deski warstwowe, dzięki krzyżowemu ułożeniu warstw, zapewniają stabilną konstrukcję podłogi, są także odporne na zmiany temperatury i wilgotności. Odporność na wilgoć, przy jednoczesnym jej absorbowaniu, pozwala deskom barlineckim na pewną regulację mikroklimatu pomieszczeń, w których są położone. Są one także znacznie trwalsze od paneli podłogowych np. z MDF-u. Podłogi drewniane, nie elektryzują się, dzięki czemu kurz nie osiada na nich tak intensywnie. Warstwowa konstrukcja desek zapewnia również dobre przewodzenie ciepła w odróżnieniu od desek litych. Niebywałym walorem podłóg z Deski Barlineckiej jest możliwość stosowania w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Deska Barlinecka umożliwia także wielokrotne odnawianie jej powierzchni, w tym szlifowanie.

Szeroki wybór wzorów

Deski z Barlinka to nie tylko solidna konstrukcja, ale także szeroki wybór wzorów i sposobów wykończenia powierzchni. Są to przede wszystkim deski jednopasmowe, przypominające z wyglądu deski lite, a także deski dwupasmowe, z dwoma pasami klepek na szerokości deski. Można wybrać deskę trójpasmową, która po ułożeniu na podłodze z wyglądu przypomina tradycyjny parkiet. Dostępne są różne wykończenia. Deski lakierowane, które łatwo jest utrzymać w czystości — lakier może być matowy, półmatowy lub na wysoki połysk. Deski olejowane — olejowanie daje podłogom niepowtarzalny wygląd oraz zapewnia łatwość pielęgnacji i konserwacji a podłogi olejowane są antystatyczne i przyjemne w dotyku. Ponadto powierzchnie desek mogą być szczotkowane, dzięki czemu uwydatnia się struktura drewna, zaś krawędzie desek mogą być fazowane, co pozwala na podkreślenie zarysu każdej z nich. Podsumowując – każdy znajdzie idealną podłogę dla siebie.

Data dodania: 02.03.2016