Miłośnicy przekonują, że jeśli choć raz zdecydujesz się na wprowadzenie ich do swojego wnętrza, będziesz je chciał mieć już na zawsze. Podłogi korkowe, bo o nich mowa gwarantują komfort cieplny i akustyczny. Co jeszcze sprawia, że powinniśmy już dziś pomyśleć o ich montażu?

Korek jest produktem całkowicie naturalnym oraz odpornym na działanie grzybów i pleśni. Nie przyciąga i nie pochłania kurzu. Łatwo więc utrzymać go w czystości, przez co jest rekomendowany alergikom i astmatykom. Można go montować w miejscach narażonych na stały kontakt z wilgocią, takich jak kuchnia czy łazienka.

Laboratoryjne testy dowodzą, że podłogi korkowe są doskonałym materiałem izolacyjnym. Redukują dźwięki i obniżają poziom hałasu. Korek jest doskonałym izolatorem cieplnym, co sprawia, że jest zawsze ciepły w dotyku, dając poczucie komfortu i przytulność ale także niższe koszty energii. Producent dopuszcza montaż na ogrzewaniu podłogowym, ale ze względu na właściwości izolacyjne korka musimy liczyć się z większym oporem cieplnym.

Montaż płytek korkowych, polegający na przyklejaniu ich do odpowiednio przygotowanego podłoża klejem kontaktowym, powinno się powierzyć specjalistom, z uwagi na szybkie zastyganie kleju i dość krótki czas na wykonanie poprawek. W miejscach o większym natężeniu ruchu rekomenduje się instalację paneli korkowych pokrytych warstwą winylu.

Podłogę korkową należy pielęgnować środkami do posadzek lakierowanych – najlepiej padem czyszczącym, tak by nie zostawiać nadwyżek wody i preparatu na jej powierzchni.

Do wyboru klientów pozostają podłogi w wielu strukturach i wybarwieniach. Jedne zbliżone są do desek drewnianych, inne z kolei do płytek ceramicznych. Hitem ostatnim miesięcy jest podłoga w kolorze naturalnego korka. Koszt metra kwadratowego tego rodzaju posadzki wynosi od 100 do 150 zł – płytki korkowe są nieco tańsze od paneli.

Data dodania: 19.06.2014