W niedzielę 2 października 2011 zakończyły się 20. Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU. Trzydniowa impreza odbyła się na głównej hali centrum wystawienniczego przy ulicy Struga w Szczecinie. Uroczystego otwarcia targów dokonali wspólnie Dyrektor Generalny MTS Małgorzata Lis i Andrzej Durka Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta, Urzędu Miasta Szczecin.

Podczas jubileuszowych targów wystawcy prezentowali swoją ofertę oraz nowości rynkowe, młodzi projektanci i architekci przedstawiali pomysły na aranżację mieszkań i domów, a Robert Sowa przeprowadził pokazy kulinarne w „Kuchni Marzeń”. Na targach zaprezentowały się firmy oraz eksperci z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz. Wyjątkowo różnorodnie prezentowała się oferta z zakresu nowoczesnych rozwiązań grzewczych, aranżacji kuchni, automatyki budynkowej, szerokiej palety paneli podłogowych, rolet i żaluzji, oraz instalacji energii odnawialnej. Nie zabrakło również drzwi, okien, mebli wypoczynkowych, nowoczesnego oświetlenia LED, materiałów i specjalistycznego sprzętu do wykańczania wnętrz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowości: drzwi zlicowane ze ścianą, szklane grzejniki, nowoczesna stylistyka wnętrz kuchennych, drzwi z naturalnych produktów, które nie wymagały określenia kierunku otwierania, czy kominki obracane o 360°.

Targi odwiedzili goście związani zawodowo z branżą, jak i klienci indywidualni będący w trakcie remontu, szukający inspiracji i pomysłów na swoje domy i mieszkania. Z myślą o rodzicach z małymi dziećmi, na terenie targów powstało przedszkole targowe. Dzieci mogły spędzić bezpiecznie i twórczo czas, uczestnicząc w zabawach przygotowanym przez Punkt Przedszkolny Bystrzaki.

STREFA DESIGNERÓW

Jedną z atrakcji targów WSZYSTKO DLA DOMU była Strefa Designerów. Swoje projekty i pomysły zaprezentowało łącznie czternastu młodych projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu z województwa zachodniopomorskiego. W ramach Strefy Designerów odbyło się również bezpłatne szkolenie: „Ochrona wzornictwa przemysłowego w prawie unijnym i polskim”, przygotowane dla przedsiębiorców i projektantów wzorów przemysłowych. Spotkanie poprowadzili eksperci z warszawskiej kancelarii rzeczników patentowych PATPOL.

KONKURS „KUCHNIA MARZEŃ” I „WYRÓŻNIONY WYRÓB”

Podczas targów odbył się konkurs „Kuchnia Marzeń”. Do konkursu przygotowano cztery aranżacje kuchenne. Zaszczytny tytuł „kuchni marzeń” został nadany aranżacji wykonanej przez firmę Pavlus. Komisja konkursowa wyróżniła także kuchnie przygotowane przez firmy Ital-Pol wraz z Verlani oraz Amara wraz z firmą Lastrico. Nagrodą w konkursie były pokazy kulinarne przeprowadzone na stoisku laureata przez znanego mistrza kulinarnego Roberta Sowę.

Kolejnym konkursem dla wystawców był „Wyróżniony Wyrób”, który towarzyszy targom WSZYSTKO DLA DOMU od samego początku, czyli od 20 lat. Komisja konkursowa w składzie: dr inż. architekt Mariusz Tuszyński – (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), Andrzej Jerzy Pestka (Akademia Sztuki), Iwona Drążkiewicz (Magazyn Prestiż), stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Obrady trwały do ostatniej chwili, a wyniki zostały ogłoszone po zakończeniu pierwszego dnia targów.

Laureaci konkursu „WYRÓŻNIONY WYRÓB”

MEDAL dla wyrobu HOTGLASS – Szklane Grzejniki zgłoszonego przez firmę AMD Dariusz Gradzik

MEDAL dla wyrobu Kocioł RETO DUO OD 15-50 kW zgłoszonego przez firmę Aldom Technika Grzewcza i Ciepłownictwo

WYRÓŻNIENIE dla wyrobu Drzwi Zeromur zgłoszonego przez firmę Zeromur za możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika w zakresie aranżacji pomieszczeń

WYRÓŻNIENIE dla wyrobu Smartsauna zgłoszonego przez firmę Klafs Sp. z o.o. za łatwość montażu i mobilność usytuowania

Na kolejne targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz zapraszamy 5-7 października 2012 r.

Data dodania: 13.10.2011