Piotr Szczęśniak – przez 10 lat jako doradca klienta w salonie VOX z ofertą drzwi i podłóg wspierał klientów w procesie zakupowym, doradzając najkorzystniejsze rozwiązania. Od 5 lat jako trener sprzedaży przekazuje swoją wiedzę na temat produktów z kategorii drzwi i podłóg nowym pracownikom VOX. Dzięki swojej wiedzy i bogatemu doświadczeniu służy radą i pomocą podczas otwarć nowych salonów oraz wspomaga wprowadzanie nowych produktów do sieci.

Związałem się z dziedziną podłóg, ponieważ… Początkowo była to dla mnie praca, którą mogłem łączyć z dziennym trybem studiów. Dobrze czułem się w roli doradcy. Temat podłóg uważam za bardzo interesujący, ta dziedzina stale się rozwija, unowocześnia, zmienia na lepsze. Dobre wyniki pracy miały wpływ na rozwój mojej kariery. Pracę traktuję też poniekąd jako misję, w końcu podłoga to najczęściej użytkowana część każdego domu 🙂

W dziedzinie podłóg najważniejsze jest… Dostosowanie rozwiązań do potrzeb klienta. Ze względu na mnogość dostępnych wzorów, sposobów montażu, zastosowanych technologii, najważniejsza jest rozmowa z klientem o jego oczekiwaniach i fachowe doradztwo.

W swojej pracy najbardziej lubię… Wielowymiarową możliwość rozwoju. Zapewnia mi ją przede wszystkim dynamicznie rozwijający się rynek, związane z tym szkolenia, ludzie z którymi pracuję oraz struktura firmy, w której pracuję.

Największym wyzwaniem w mojej dotychczasowej karierze było… Prowadzenie cyklu szkoleń dla Doradców i Przedstawicieli Handlowych z różnym doświadczeniem zawodowym, którzy pracują na co dzień z asortymentem różnego rodzaju.

Owoc mojej pracy, z którego jestem szczególnie dumny to… Przekonanie wielu Doradców, że sprzedaż drewna wcale nie musi być trudna i kłopotliwa. Powinna jedynie opierać się na zaufaniu do swojego montażysty i szczerej rozmowie z Klientami, których wspieramy w podjęciu najlepszej dla nich decyzji.

W branży podłogowej nie lubię… Panującego wśród części sprzedawców nastawienia wyłącznie na sprzedaż. Dla mnie niedopuszczalne jest wprowadzanie klienta w błąd poprzez przemilczenie faktów czy kłamstwo.

Siłę do pracy czerpię z… Kontaktu z drugim człowiekiem. Spotykam na swojej drodze wielu wartościowych i ciekawych ludzi, z którymi wzajemnie dzielimy się doświadczeniami, ale też pozytywną energią. To sprawia, że praca jest też pasją i nie ma w niej miejsca na rutynę. Każdy człowiek jest inny, a praca z nim stawia przede mną różne wyzwania.

Gdybym nie pracował w tej branży byłbym… Przewodnikiem górskim. Choć góry nie są moją codziennością, to moja największa pasja i nawet krótki wyjazd, o dowolnej porze roku, pozwala mi na chwilę refleksji i naładowanie akumulatorów.

Idealna podłoga powinna… Spełniać oczekiwania użytkownika. Nie ma jednej, uniwersalnej podłogi dobrej dla każdego. Proces wyboru powinien opierać się na poznaniu potrzeb klienta oraz wiedzy specjalisty.

Produkt z dziedziny podłóg, którego brakuje w Polsce to… Oferta podłóg w polskich sklepach jest naprawdę szeroka, moim zdaniem znajdują się w niej produkty, które powinny zaspokoić oczekiwania klienta, zarówno w aspekcie wizualnym, jak i użytkowym. Każda istotna technologia ma naszym rynku swojego reprezentanta.

Data dodania: 18.04.2019