Ponad sześciuset wystawców potwierdziło swoją obecność na BUDMIE 2016! W dniach od 2 do 5 lutego 2016 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można zobaczyć setki nowości produktowych czy wziąć udział w wielu merytorycznych spotkaniach. 25. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 zapowiada się niesamowicie ciekawie!

Nowości targowe

BUDMA od wielu lat słynie z prezentowanych na niej nowości. Jest to jeden z czynników, który zawsze przyciąga zwiedzających na hale targowe. NA BUDMIE będzie można zobaczyć najnowsze propozycje wielu producentów i dystrybutorów. Po raz drugi organizatorzy Targów uruchomili program Klub Premier BUDMA. Dzięki temu możliwe będzie obejrzenie absolutnych premier, które na rynek wkroczą dopiero po zakończeniu targów. Nowe produkty zapowiedziały takie marki jak: Blachy Pruszyński, BudMat, MOL, Novoferm, Pol-Skone, Renson czy także Raiko.

BUDMA pełna pomysłów

Strada di Architettura to projekt, który umożliwi zapoznanie się z designerskmi produktami. Spełniają one najwyższe wymagania i standardy, a także charakteryzują się niezwykłym designem. Wszystkie propozycje prezentowane będą na specjalnej wyspie produktowej w pobliżu miejsca spotkań architektów na BUDMIE – Forum INSPIRACJE.

Ważnym punktem targów będzie również Forum Architektury. W tej strefie możliwe będzie spotkanie światowej sławy architektów. Odbędzie się m.in. wykład „The House as the City” prowadzony przez izraelskiego architekta polskiego pochodzenia – Zvi Heckera. Swoją obecność potwierdził również utalentowany architekt młodego pokolenia Robert Konieczny oraz laureat ponad 30 nagród krajowych i międzynarodowych – Tomasz Konior.

Targi biznesu

Targi to z pewnością miejsce spotkań biznesowych, które umożliwiają nawiązywanie nowych kontaktów. Specjalnie dla handlowców dedykowany jest pierwszy dzień targów zwany Dniem dystrybutora. Dzięki trzeciej odsłonie Hosted Buyers w Poznaniu pojawią się przedstawiciele sieci zakupowych i dystrybucyjnych z takich krajów jak: Algieria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Kazachstan, Malta, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania oraz Włochy.

Wiedza kluczem do sukcesu

BUDMA to również miejsce, gdzie można zdobyć fachową wiedzę. Strefa Dni Inżyniera Budownictwa to jedno z nich. Zostaną tam omówione aktualne zmiany w przepisach czy też wymaganiach w zakresie energooszczędności w budownictwie. Tematyka wspomnianej energooszczędności będzie rozwinięta podczas VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Tematy które będą poruszane podczas trwania forum to: ekologiczne budownictwo drewniane w standardzie pasywnym, ekonomiczne korzyści budynków pasywnych, rewitalizacja istniejących budynków do standardu pasywnego.

Praktyka ponad wszystko

Na targach BUDMA 2016 nie mogło zabraknąć miejsca na praktykę. W tej edycji targów odbędą się Mistrzostwa Polski dekarzy i parkieciarzy. W obu przypadkach zawodnicy nie będą walczyć wyłącznie o laur zwycięzcy. Wygrana w zawodach daje przepustkę do międzynarodowych zawodów. Najlepsi dekarze reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata, z kolei parkieciarze zaprezentują swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy. Podczas BUDMY wyłoniony zostanie także nowy Mistrza Polski Montażu Wykładzin. Dodatkowo będzie można podziwiać nieprzeciętne umiejętności płytkarzy, którzy wezmą udział w pokazie nowoczesnych technik montażu okładzin ceramicznych.

Więcej informacji na temat BUDMA 2016 można znaleźć na stronie www.budma.pl

Data dodania: 13.01.2016