W dniach od 7 do 10 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się kolejna edycja BUDMY. Jak co roku podczas jej  trwania odbyło się wiele konkurencji, które wyłoniły najlepszych zawodników w swoim fachu.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy, Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin oraz  zawody budowlane odbywające się w ramach Złotej Kielni sprawiły, że w hali 4 oraz 3A można było zobaczyć ponad kilkudziesięciu fachowców prezentujących praktyczne umiejętności.

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI PARKIECIARZY

W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział 10 zawodników. Do stolicy Wielkopolski przyjechali również reprezentanci Czech, Białorusi oraz Ukrainy. Wzór konkursowy opracowany przez specjalistów z Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy był bardzo wymagający i czasochłonny. Po dwóch dniach wytężonej pracy najlepszy okazał się Krzysztof Ratka z Łodzi.

 

BUDMA 2017 – czas mistrzostw

Źródło: myfloor.pl

MISTRZOSTWA POLSKI MONTAŻU WYKŁADZIN

W tym samym czasie co parkieciarze, swoje umiejętności prezentowali montażyści wykładzin. Sześciu  zawodników miało za zadanie wykonać dwa wzory. Pierwszy z nich składał się z elementów prostokątnych, które po ułożeniu miały tworzyć trójwymiarowy wzór. Równie wymagającym zadaniem było ułożenie wykładziny z wzorem Minionka. Tak nietypowy pomysł był dla uczestników nie lada wyzwaniem. Przyciągał także uwagę osób zwiedzających halę, na której odbywały się mistrzostwa.

Jury bardzo długo nie mogło podjąć decyzji kto powinien wygrać Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzcę. Tytuł Mistrza został przyznany Michałowi Wojcieskiemu z firmy M-floors z Warszawy.

 

BUDMA 2017 – czas mistrzostw

Źródło: myfloor.pl

TURNIEJ BUDOWLANY ZŁOTA KIELNIA

Nie mniej interesująco wyglądały zmagania młodych zawodników biorących udział w 46. edycji turnieju budowlanego Złota Kielnia. Do zawodów przystąpili najlepsi uczniowie szkół budowlanych z całej Polski.  Równolegle na terenie MTP odbywały się m.in. roboty murarskie i tynkarskie, posadzkarstwo-okładzinowe czy prace związane montażem i remontem  instalacji sanitarnych. Łącznie we wszystkich zawodach wzięło udział 42 zawodników.

O ostatecznym wyniku  w danej konkurencji decydowała liczba punktów zdobyta w części praktycznej oraz teoretycznej. Oprócz wyłonienia najlepszej trójki z poszczególnych dziedzin, przyznano również nagrody specjalne.

LAUREACI TURNIEJU BUDOWLANEGO ZŁOTA KIELNIA:

Roboty murarskie i tynkarskie (murarz): Kamil Snopkowski z Zespołu Edukacyjnego „BLOK” w Toruniu

Roboty murarskie i tynkarskie  (tynkarz): Adam Flak z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Montaż systemów suchej zabudowy: Patryk Bujalski z Zespołu Szkół nr 34 w Warszawie

Roboty posadzkarstwo-okładzinowe: Krystian Łakoma z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu

Roboty dekarskie: Piotr Parzych z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu 

Roboty związane z montażem i remontem instalacji sanitarnych: Patryk Ostrowski z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 28 przy ZSB-D w Poznaniu

Roboty malarsko-tapeciarskie: Marek Ryborz z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

NAGRODY SPECJALNE:

Najlepszy finalista: Patryk Bujalski z Zespołu Szkół nr 34 w Warszawie

Najlepsza szkoła biorąca udział w finale: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu

Najlepszy praktyk: Piotr Parzych z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

Autor: Radosław Kaczmarek 

Data dodania: 24.02.2017