Dynamiczne zmiany na rynku podłóg drewnianych wymuszają na parkieciarzach poszukiwanie nowych możliwości pracy. Firmy Designflooring oraz Uzin przygotowały dla instalatorów podłóg drewnianych specjalistyczne kursy montażu dekoracyjnych desek i płytek winylowych – LVT. Podczas szkoleń specjaliści podpowiedzą, jak skutecznie zdywersyfikować ofertę, by zarabiać więcej.

 Poszerzenie oferty często wiąże się  z całkowitym przebranżowieniem, kosztowną i długotrwałą nauką oraz wysokimi kosztami zakupu narzędzi. Nadwyżka podaży usług parkieciarskich zmusza niejednokrotnie do obniżania cen. I choć nie mamy wpływu na zjawiska globalne, możemy znaleźć pewną niezagospodarowaną w naszej branży niszę.

Płytki i deski winylowe, łudząco podobne do drewna znajdują coraz częściej zastosowanie zarówno w miejscach użyteczności publicznej jak i w prywatnych mieszkaniach i domach. Ich producenci dokładają wszelkich starań, by maksymalnie zbliżyć się efektem estetycznym do drewna. Do tego stopnia, że trudno jest ocenić, czy podłoga jest wykonana z drewna czy też z jego substytutu.

LVT to skrót od angielskiej nazwy „Luksusowa Płytka Winylowa”. Elementy w formacie desek, płytek czy parkietu układa się bezpośrednio na podłoże z wykorzystaniem odpowiedniego kleju. Każdy element może być dowolnie przycinany oraz łączony z innymi kolorami lub fakturami. Montaż jest bardzo podobny do układania podłóg drewnianych. Główne różnice polegają na przygotowaniu podłoża oraz czasie wykonania. Efekt końcowy w dużym stopniu zależy od staranności i jakości komponentów. Uzin od dłuższego czasu współpracuje z angielską firma Designflooring, która jest europejskim dostawcą i światowym liderem w odtwarzaniu wyglądu oraz wrażeń dotykowych charakterystycznych dla naturalnych materiałów w luksusowych podłogach winylowych.

Większość potencjalnych klientów posiada podstawową wiedzę. Celem szkoleń jest więc przekazanie wiedzy na temat tego, jak tworzyć podłogi wraz z bordiurami, paskami dekoracyjnymi czy intarsjami oraz w jaki sposób wykorzystać pokrycia winylowe w przypadku schodów. W trakcie trwania szkoleń firma Uzin przedstawi między innymi różnice w parametrach podłoży pod podłogi drewniane oraz LVT. Uczestnicy będą mogli przekonać się o tym, jak łatwe jest klejenie tego typu podłóg za pomocą kleju Uzin KE 66, który jest rekomendowany w ogólnoświatowym zaleceniu dla podłóg LVT firmy Designflooring.

Szkolenia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

Najbliższe odbędzie się 24 lipca 2014 roku o godz. 10:00 w firmie WITAN CENTRUM PODŁÓG z siedzibą przy ul. Pszczyńska 70 w Suszcu.

Data dodania: 04.07.2014