Patchworkowe dywany, postarzane parkiety, deski podłogowe z naturalnie zakrzywionymi krawędziami, podłogi laminowane, które wyglądają jak prawdziwe drewno – to tylko kilka designerskich trendów, które można było zobaczyć na tegorocznych targach w Hannoverze.

DOMOTEX 2011 odwiedziło 40 tysięcy profesjonalistów z 87 krajów – dla firm z branży pokryć podłogowych był to zatem doskonały początek roku.

Martin Auerbach, dyrektor zarządzający Home Textiles Industry Association dodał:

Pozytywnie ocenia targi również dr Ali R. Ipektchi, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Importerów Wykładzin (EUCA): – To rzeczywiście były dobre targi, pełne optymistycznego nastroju. Zauważyliśmy także widoczny trend w kierunku produktów z sektora premium.

Wystawcy także byli zadowoleni z poziomu tegorocznego DOMOTEX-u, cieszyły ich zwłaszcza rozmowy biznesowe, które mieli szanse odbyć podczas targów.

DOMOTEX cieszy się zainteresowaniem profesjonalistów z branży podłogowej z całego świata – dowodem na to może być fakt, że około 60 procent wszystkich zwiedzających pochodziło spoza Niemiec. Wielu odwiedzających pochodziło z Europy Wschodniej, Ameryki Północnej i Południowej.

Na DOMOTEX-ie nie zabrakło także przedstawicieli polskich firm. O tym jak ocenia tegoroczne targi w Hannoverze, a także czego jako inwestor na nich szuka, opowiedział nam Piotr Kopytko, współwłaściciel salonów Quercus.

 

Podczas DOMOTEX-u 2011 uwypukliły się cztery główne trendy:

  • potrzeba większej naturalności, co znalazło odbicie w postarzanych dekorach zarówno parkietów, paneli laminowanych, jak i wykładzin
  • połączenie etnicznych wzorów rodem z Afryki, Ameryki Południowej i południowej części Azji z wzornictwem cenionym przez mieszkańców Europy Zachodniej
  • błyszczące lub ultramatowe powierzchnie, zdominowane przez niebieski i biały kolor oraz różne odcienie szarości
  • połączenie romantycznych wzorów z dyskretnym skandynawskim designem

Kolejny DOMOTEX odbędzie się w dniach 14-17 stycznia 2012.

Data dodania: 24.01.2011