Organizatorzy DOMOTEXU 2012 po raz kolejny udowodnili, że aby być na bieżąco z obowiązującymi trendami w branży podłogowej, należy przyjechać do Hannoveru.

W tegorocznych targach wzięło udział ponad 1300 wystawców, a liczba zwiedzających przekroczyła 45 tysięcy. DOMOTEX 2012 przyciągnął fanów designu z całego świata, w wydarzeniu uczestniczyli m.in. goście z Europy Wschodniej, Dalekiego Wschodu i Ameryki Północnej. Co więcej, organizatorzy targów szacują, że ok. dwóch trzecich wszystkich zwiedzających pochodzi spoza granic Niemiec. Niewątpliwie świadczy to o dużym prestiżu DOMOTEXU na światowej arenie.

Tegoroczne targi upłynęły pod hasłem innowacyjności. Nowoczesne projekty, wskazujące na dużą rolę podłóg w aranżacji wnętrz, przyciągały uwagę wielu zwiedzających. Natomiast tendencja do indywidualizacji wnętrz to najpoważniejszy z zapowiadanych trendów na nowy sezon.

Ręcznie tkane dywany i chodniki mają bezpośrednio odzwierciedlać oczekiwania konsumentów. Świadomi obowiązujących trendów klienci, pragną wyrażać własną, niepowtarzalną osobowość poprzez zindywidualizowane, jedyne w swoim rodzaju podłogi. Nowe formaty parkietów, jak i wyraziste wzory podłogowe mają pomóc uzyskać efekt oryginalnego wnętrza.

Najnowsze trendy widać również w kolorystyce pokryć podłogowych. Barwy płytek ceramicznych czy dywanów mogą być łączone i dopasowywane do indywidualnych potrzeb. Niecodzienne łączenia faktur, formatów, jak i kolorów to kolejny trend zapowiadany na 2012 rok.

Nowy sezon zapowiada się zatem niezwykle oryginalnie. Królować będą zindywidualizowane aranżacje, kolory bezpośrednio dobierane i mieszane do potrzeb klientów. W podłogach drewnianych pojawią się wyraziste wzory. Nie zabraknie także awangardowych połączeń różnych faktur i formatów. Popularność na nowo zdobędą produkty wyrabiane ręcznie na zamówienie według projektu klienta.

Data dodania: 08.02.2012