Koncern UZIN, światowej sławy lider rozwiązań z branży chemii podłogowej, pojawia się na największych targach podłogowych w Hanowerze raz na dwa lata. W tym roku stoisko firmy zdecydowanie wyróżniało się spośród konkurencji – nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim bogactwem nowości i mnogością pokazów.

Całe stoisko koncernu zostało podzielone na cztery strefy dla poszczególnych marek: UZIN, Pallmann, WOLFF oraz RZ. Każda ze stref miała wydzielone miejsce do prowadzenia rozmów biznesowych oraz pole robocze, w obrębie którego odbywały się prezentacje produktów oraz pokazy ich zastosowania.

W strefie marki UZIN dominowała rewolucyjna technologia klejenia switchTec®, która pozwala na błyskawiczną i bezproblemową zmianę wykładziny elastycznej lub dywanowej. switchTec® jako świetna alternatywa dla płynnych klejów, umożliwia szybki i czysty montaż wykładziny nawet przez osoby w tym fachu niewprawione. Materiał nośny – folia polietylenowa Sigan® – jest fabrycznie dwustronnie pokryta klejem dyspersyjnym, który jest następnie suszony, a cały materiał zawijany w rolki. Obok błyskawicznego montażu system switchTec® ma jeszcze jedną zaletę – równie łatwo można zdemontować wykładzinę przymocowaną za jego pomocą. To idealne rozwiązanie dla lubiących zmiany!

W strefie UZINa sporo mówiło się także o ekologii – podkreślając znaczenie środków minimalizujących wpływ na środowisko naturalne oraz zdrowie użytkowników pomieszczeń. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest klej kontaktowy UZIN WK 222, z którym również można było zapoznać się podczas minionego DOMOTEKSU. Klej ten przeznaczony jest do montażu wykładzin, profili i listew. Dzięki temu, że nie zawiera rozpuszczalników jest całkowicie bezpieczny w zastosowaniu i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Gwarantuje także zdrowy klimat w pomieszczeniach mieszkalnych, co ma ogromne znaczenie dla klientów.

Na innowacje postawił też Pallmann, w którego strefie prym wiodły przede wszystkim nowości – debiutujące na rynku Pall-X 333 COLOR oraz Pall-X ZERO. Oba środki mają szansę dokonać prawdziwej rewolucji zakresie wykańczania podłóg drewnianych. Pall-X 333 to dwuskładnikowy grunt olejowy, który można stosować pod lakiery na bazie wodnej oraz olej Magic 2K. Od 2014 roku będzie również dostępny w wersji Color – w kolorystyce identycznej jak w przypadku oleju Magic 2K COLOR – białej, czarnej, czerwonobrązowej, szarej i ciemnobrązowej. Grunt zapobiega powstawaniu mało efektowych przebarwień oraz śladów po prowadzeniu wałka. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stosować jeden nowoczesny podkład koloryzujący zarówno pod lakiery, jak i oleje. Najważniejszą cechą tego systemu jest brak problemów powstających podczas nakładania tradycyjnych bejc. Można go stosować zarówno do drewna krajowego, jak i egzotycznego. Zapewnia doskonałą przyczepność lakierów wodnych, a dodatkowo poprawia optykę podłogi.

Drugą nowością, która przyciągała uwagę odwiedzających strefę marki Pallmann, był dwukomponentowy lakier na bazie wodnej – całkowicie pozbawiony rozpuszczalników Pall-X ZERO. Poza ekologicznym aspektem tego rozwiązania, wyróżnia go także nietypowy efekt – powłoka, którą tworzy na powierzchni drewna jest ultramatowa, porównywalna do wykończenia podłogi olejem. Lakier ten charakteryzuje się również bardzo wysoką wytrzymałością użytkową.

Specjaliści związani z marką WOLFF postawili z kolei na prezentacje zastosowań maszyn i narzędzi do montażu podłóg. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć w akcji m.in. nową maszynę Stripper przeznaczoną do dużych powierzchni, a także kompaktowy Stripper Cayman służący do usuwania wykładzin podłogowych oraz szlifierkę MAMBO, która poradzi sobie z każdą nierównością podłoża. Nie zabrakło także pokazów zastosowania drobnych narzędzi marki WOLFF – noży, liniałów, przecinaków.

W strefie marki RZ również skupiono się na praktyce. Odwiedzający mogli zobaczyć jak sprawdza się „w praniu” dwuskładnikowy preparat olejowy RZ Refresher, który służy do retuszowania lekkich zarysowań i oznak zużycia wykładzin winylowych. Nie zabrakło także wydajnego i łatwego w zastosowaniu lakieru nawierzchniowego do wykładzin RZ Turbo Plus i jego pozbawionego rozpuszczalników odpowiednika RZ Turbo Protect Zero.

Nowości zaprezentowane przez marki z Grupy UZIN w Niemczech z pewnością zagoszczą także na rodzimym rynku. Innowacyjne podejście do rozwiązywania współczesnych problemów związanych z montażem podłogi, jest wszak powszechnie doceniane przez fachowców z branży. Kolejne spotkanie z targowymi prezentacjami UZINa na tak szeroką skalę odbędzie się za rok – tym razem w Monachium na największych europejskich targach budowlanych BAU.

Data dodania: 18.02.2014