Z Wojciechem Życzkowskim, Art. Product Managerem Bautech Futura, rozmawialiśmy o możliwościach jakie dają mikrocementy.

Jaki produkt szczególnie promujecie Państwo w tym roku?

Wojciech Życzkowski: Na targach BUDMA prezentowaliśmy linię Baufloor Creativo – dekoracyjną masę wykończeniową do posadzek, ścian, a nawet mebli. To produkt, który może być aplikowany zarówno na beton, drewno, płytki ceramiczne, czy nawet płyty OSB. Sprawdza się na nowych i remontowanych podłożach.

Jak się ją aplikuje?

W.Ż.: Jego montaż jest niezwykle prosty i sprowadza się do rozłożenia 2-3 mm masy. Produkt nabywa całkowitej odporności po 7 dniach (w warunkach 20 st. C i przy wilgotności względnej powietrza 60-70%), można jednak po nim chodzić już w ciągu 24 godzin od aplikacji. Posadzka taka jest niezwykle odporna na warunki użytkowe, np. ścieranie, UV czy żółknięcie. Powłoka, którą otrzymujemy, jest elastyczna, łatwa do utrzymania w czystości i charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża. Istnieje także możliwość kreowania dowolnej struktury powierzchni. Dzięki tym właściwościom systemy milimetrowe stanowią dziś ciekawą alternatywę dla posadzek betonowych.

Do jakich wnętrz polecane są takie systemy?

W.Ż.: Produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród architektów i klientów końcowych, szczególnie z uwagi na wspomnianą łatwość aplikacji, szeroką skalę zastosowań i nieograniczoną paletę kolorów. Sprawdza się w mieszkaniach, w tym w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, restauracjach, hotelach, basenach czy salonach SPA.

Rozmawiała Anna Wachowiec

 

 

Data dodania: 30.03.2016