Z zawodu architekt krajobrazu oraz dekoratorka wnętrz. Projektowanie istnieje w jej życiu juz od wielu lat. Jako mała dziewczynka obserwowała rodziców, którzy zawodowo również zajmują się projektowaniem. Jest właścicielem Pracowni Architektury Agata Beśka (www.projektowanie-wnetrz.poznan.pl) oraz nauczycielem w Zespole Szkół RiT w Powodowie. 

Zajmuję się projektowaniem wnętrz… ponieważ jest to moja ogromna miłość i pasja, którą uwielbiam pogłębiać i udoskonalać każdego dnia. Kiedyś na studiach pewna Pani Profesor powiedziała nam bardzo mądre zdanie: “Znajdźcie w życiu to, co lubicie robić, a nigdy nie będziecie pracować.” Już wtedy wiedziałam, że jestem w odpowiednim miejscu i tak zostało do dziś. Projektowanie to nie moja praca, to całe moje życie.

Inspirację czerpię z… to dziwne, ale bardzo często inspiracją dla mnie są po prostu ludzie, ich charaktery, temperament oraz sposób życia. Oprócz tego czasami natchnieniem potrafi być dla mnie wszystko: od przyrody, po najprostsze przedmioty codziennego użytku.

Projekt z którego jestem szczególnie dumna to… projekt zieleni wokół “Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu”, będący połączeniem zielonej oazy i miejsca dla ludności.

Projekt, który był dla mnie największym wyzwaniem to… myślę, że nie miałam jeszcze takiego projektu w swojej karierze. Najtrudniej pracuje się z ludźmi, którzy są niezdecydowani.

Moje ulubione kolory to… naturalne kolory ziemi, szary i czarny.

Gdybym mogła zaprojektować wnętrze dowolnego budynku na świecie byłby to… Tadż Mahal w Agrze (Indie).

Najbardziej obiecujące współczesne trendy we wnętrzach to… myślę, że w dalszym ciągu to minimalizm. Motyw przewodni “Piękno, tkwi w prostocie” w połączeniu z elementem wyjątkowym w danym wnętrzu, którym jest lustro czy kanapa jest dla mnie perełką we wnętrzu.

Wnętrzarskie trendy, które nie przyjęły się w Polsce… to na pewno stylizacje orientalne, pełne przepychu.

Najtrudniejsza w projektowaniu wnętrz jest… praca z ludźmi, którzy boją się innowacyjnych rozwiązań i różnych połączeń. Współpraca z osobami które bazują na kilku wybranych przez siebie stylizacjach, chcącym abym połączyła to w jedną spójną całość potrafi być trudna. Takie projekty zajmują mi zdecydowanie najwięcej czasu, a na końcu okazuje się, że klienci często i tak decydują się na rozwiązania zaproponowane przeze mnie na samym początku.

Gdybym nie była projektantem byłabym… nie wyobrażam sobie, kim mogłabym być. Od zawsze wiedziałam, że będę projektować.

Data dodania: 24.09.2015