Joanna Sztorch – Wysocka, architekt. Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Poznańskiej. Razem z Mariną Suchorską prowadzi pracownię inDe projekt.

Zajmuję się projektowaniem wnętrz… ponieważ bardzo to lubię. Kreowanie i współpraca z ludźmi daje mi dużo satysfakcji.

Inspiracje czerpię z…otoczenia. Podróże i wyjazdy – zawsze wnoszą nowe inspiracje i pomysły. Filmy – inspirują światłem, kadrami i muzyką. Często inspiracje i rozwiązania przychodzą do mnie w snach.

Projekt z którego jestem szczególnie dumna to… chyba mój pierwszy zrealizowany projekt wnętrz. To dom o powierzchni 250 m2, należący do mojej przyjaciółki z lat szkolnych. Pokazał mi, że projektowanie wnętrz to jest właśnie kierunek w którym chce się rozwijać. Z czasem architektura gabarytowa stawała się mniej istotna, a moja działalność skupiła się na wnętrzach.

Projekt, który był dla mnie największym wyzwaniem to… w zasadzie każdy projekt jest wyzwaniem i to zupełnie innym. Lubię moment poznawania inwestora, wytycznych projektorowych, poszukiwania nowych rozwiązań. Chciałabym, żeby tak pozostało bo wtedy w głowie rodzą się ciekawe pomysły a realizacja daje dużo satysfakcji.

Moje ulubione kolory to.. granaty, odcienie czerni i szarości. Ale na rożnych polach wybieram różna kolory, inne w projektowaniu, inne w modzie, inne w gadżetach i dodatkach.

Gdybym mogła zaprojektować wnętrze dowolnego budynku/pomieszczenia na świecie to byłby to…nietuzinkowy hotel nad morzem.

Najbardziej obiecujące współczesne trendy we wnętrzach to…prostota rozwiązań i materiałów. Coraz więcej materiałów lokalnych i recyklingowych. Projektowanie coraz bardziej jest „Eko”

Wnętrzarskie trendy, które nie przyjęły się w Polsce to… bardzo stylizowane wnętrza, nieodzwierciedlające naszych czasów.

Najtrudniejsza w projektowaniu wnętrz jest…presja czasu, Klienci, którzy chcą mieć projekt na wczoraj.

Gdybym nie była projektantem wnętrz byłabym… chirurgiem plastycznym lub psychologiem.

Data dodania: 13.08.2015