Małgorzata Kluska jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tytuł Magistra sztuki uzyskała na Wydziale Wnętrz i Scenografii. Jest projektantką wnętrz i prowadzi pracownię projektową Archikąty (archikaty.pl). Do swojej pracy podchodzi z pasją, a każdy projekt jest dla niej osobnym wyzwaniem. Wykorzystuje w niej kilkuletnie doświadczenie oraz nabytą wiedzę, którą zdobyła m.in. podczas półrocznego stażu w EUAC – Escola Universitária das Artes de Coimbra, na kierunku Design de Comunicação w Portugali.

1. Zajmuję się projektowaniem wnętrz ponieważ… moją pasją jest tworzenie. Za każdym razem, gdy widzę czy dotykam rzeczy, które wcześniej urodziły się w mojej głowie jestem tak samo podekscytowana, jak przy pierwszej mojej realizacji. Jestem szczęśliwa, gdy mogę komuś pomóc, w jakimś stopniu zmienić pewną część życia. Uważam, że miejsca w których przebywamy wywierają na nas duży wpływ. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Czasem wystarczy zmienić parę rzeczy, które sprawią, że chętniej będziemy przebywać w domu/w pracy. Projektowanie to sztuka.

2. Inspiracje czerpię z… otaczającego mnie środowiska, przedmiotów. Często zdarza się , że podczas rysowania przychodzi mi do głowy mnóstwo pomysłów. Nie lubię kopiować – stawiam na oryginalność.

3. Projekt z którego jestem szczególnie dumna to… ośrodek kultury i sztuki – projekt koncepcyjny w Obornikach.

4. Projekt, który był dla mnie największym wyzwaniem to… każdy projekt to wyzwanie, nie odbieram żadnego w sposób banalny.

5. Moje ulubione kolory to… szary, biały, żółty, miętowy, czarny.

6. Gdybym mogła zaprojektować wnętrze dowolnego budynku/pomieszczenia na świecie to byłby to… obiekt wielofunkcyjny – sportowo-rozrywkowy

7. Najbardziej obiecujące współczesne trendy we wnętrzach to… minimalizm, surowość, naturalność w połączeniu z ciepłymi kolorami, akcentami

8. Wnętrzarskie trendy, które nie przyjęły się w Polsce to… nowatorskie odważne kreowanie przestrzeni – nietypowe formy, kształty… Polacy boją się „nowości”, stawiają na praktykowane rozwiązania.

9. Najtrudniejsze w projektowaniu wnętrz jest… przekonanie klienta od odcięcia się od przedawnionych poglądów i metod.

10. Gdybym nie była architektem/projektantem wnętrz byłabym… trenerem personalnym, żyję według zasady – wybieraj pracę, która związana jest z Twoją pasją.

Data dodania: 03.08.2015