Specjaliści z Wielkiej Brytanii opracowali system mebli, który ma znacząco ułatwić życie osobom mieszkającym w aglomeracjach miejskich. Dzięki temu rozwiązaniu powierzchnia domu ma być wykorzystana w stu procentach. W kilka chwil będzie można przemieścić cały segment w dowolne miejsce.

Życie w centrum miast często wiąże się z koniecznością zakupu mieszkania o niewielkim metrażu.. Chęć jak najlepszego zagospodarowania każdego metra kwadratowego znacznie ogranicza tzw. wolną przestrzeń. Przekłada się to na mniejszy komfort życia.

Firma Orisystems postanowiła zmierzyć się z tym problemem i stworzyła system mebli o nazwie Ori. Nawiązują one do japońskiej sztuki składania papieru origami. Podobnie jak papierowe obiekty, meble Ori mogą przybierać różne formy.

 

Meble niczym origami – sposób na niewielkie metraże

Źródło: orisystems.com

Mieszkanie jutra

W projekt zaangażowało się również studio projektowe fuseprojekt, które prowadzone jest przez znanego projektanta Yves Bhara.

Pełna automatyzacja

Stworzenie osobnych pomieszczeń dla biura, salonu czy sypialni w przypadku niewielkich miejskich mieszkań jest często niemożliwe. Dlatego meble Ori mają umożliwić przekształcenie jednego pokoju w wielofunkcyjne pomieszczenie.

Za pomocą jednego dotknięcia, możliwe jest przesunięcie całego segmentu mebli. W zależności od potrzeb można zamienić np. sypialnię w salon.

Ori ma być również obsługiwane za pomocą specjalnej aplikacji na urządzania mobilne. Nie podnosząc się z fotela będzie można przemieścić cały regał w inne miejsce pokoju.

System Ori ma być innowacyjnym i przełomowym odkryciem, które w dalszej perspektywie pozwoliłoby na dynamiczny rozwój systemów wpisujących się w nowoczesne, inteligentne domy.

Pełnię możliwości Ori można zobaczyć na poniższym filmie

 

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 11.08.2016