Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy dobiegły końca. Podczas targów BUDMA 2017 w Poznaniu do walki o tytuł najlepszego parkieciarza stanęło 10 uczestników. Głównym organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy.

Na targach BUDMA co roku można znaleźć obszar poświęcony wyłącznie branży parkieciarskiej. Tym razem w hali 3A o powierzchni blisko 1000 m2, wydzielono specjalną strefę, w której prowadzono m.in. praktyczne pokazy maszyn takich firm jak FESTOOL i MAFFEL.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich mieściła się również strefa egzaminów, gdzie uczestnicy potwierdzali swoje umiejętności praktyczne w celu uzyskania tytułu czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarza.

Głównym wydarzeniem były jednak Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy. W zawodach wzięło udział 10 zawodników. Oprócz Polaków do walki o tytuł stanęli reprezentanci Białorusi, Czech oraz Ukrainy.

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy 2017

Źródło: myfloor.pl

Zadanie konkursowe zostało opracowane przez doświadczonych mistrzów parkieciarstwa ze Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy. Jak podkreślali uczestnicy, wzór nie należał do najłatwiejszych. Znajdowało się w nim wiele ukośnych cięć pod kątem 45 stopni, co wymaga nie tylko precyzji, ale również idealnych wymiarów klepek. Nawet najmniejsza pomyłka mogła sprawić, że osiągnięcie końcowego wzoru byłoby niemożliwe.

Prace były oceniane pod kątem m.in. organizacji stanowiska pracy, porządku, przestrzegania przepisów BHP, precyzji wykonania wzoru, dokładności cięć, czasu wykonania i efektu końcowego.

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ratka, druga pozycja przypadła Michałowi Walochowi, natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Dzmitri Pisarau z Białorusi.

Laureat tegorocznej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy startował już w nich kilkukrotnie, ale dopiero teraz udało mu się zatriumfować.

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy 2017

Źródło: myfloor.pl

Warto podkreślić, że finałowe prace stały na bardzo wysokim poziomie i o przyznaniu poszczególnych miejsc decydowały detale.

Więcej informacji na temat przebiegu Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Parkieciarzy Polscy.

 

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 14.02.2017