Tegoroczne Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz towarzyszące im Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA odwiedziło łącznie 24 124 profesjonalistów reprezentujących różne sektory powiązanych z tematyką imprezy branż.

Na targach DREMA i FURNICA wystawiało się 780 firm z 18 krajów (Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Kenia, Litwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy). Na targach pojawili się także przedstawiciele europejskich organizacji branżowych.

Do najciekawszych wydarzeń tych targów możemy zaliczyć Fabrykę Mebli na Żywo – miejsce, w którym przez kilka dni powstawały na oczach zwiedzających meble do sypialni, Warsztaty Parkieciarskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających oraz uczniów szkół budowlanych, a także seminaria w przestrzeni „Urok Detalu – the best from the best” oraz konferencja „Drewno Egzotyczne – Projekt Borneo”.

Na targach DREMA odbyły się także X Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Zwycięzcą tej konkurencji został Sławomir Wojtczak, który tytuł mistrza zdobył już po raz trzeci. W nagrodę otrzymał elektronarzędzia o łącznej wartości 5000 złotych.

Podczas imprezy wyłoniono także zwycięzców widowiskowego konkursu „Wyczarowane z drewna”. Przyznano pięć wyróżnień oraz jedną nagrodę główną. Pierwsze miejsce zajął Dariusz Sikora, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Garbatce-Letnisku, za pracę pt. „Ryszard – ostatni drewniany terminator”. Nagrodą główną w konkursie była szlifierka oraz 250 złotych w gotówce, a także tokarka do drewna dla macierzystej szkoły laureata.

Tegoroczna DREMA i FURNICA cieszyła się największym zainteresowaniem zwiedzających podczas drugiego i trzeciego dnia targów. Zadowoleni z przebiegu imprezy i zainteresowania zwiedzających byli także przedstawiciele firm, którym towarzyszyliśmy podczas II Warsztatów Parkieciarskich.

Kolejne targi DREMA/FURNICA w Poznaniu odbędą się za rok, tymczasem w dniach od 30 września do 2 października na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich odbędzie się V edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO, które są organizowane we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Data dodania: 07.04.2011