W dniach 10-14 września br. odbyły się 39. Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie. Wystawcy oraz zwiedzający gościli w nowym Centrum Targowo – Konferencyjnym Demuth Arena. Na poszukiwanie nowoczesnego wyposażenia domu wybrało się blisko 16 tys. osób.

Nowy obiekt Demuth Arena Ostróda oraz 19-letnia renoma MTM przyciągnęły wystawców z Polski i zagranicy. Tej jesieni w Ostródzie pojawiło się aż 153 firm, co jest rekordowym wynikiem w historii imprezy. Wśród przedsiębiorstw, które pojawiły się w Ostródzie warto wymienić Meble Wójcik, Forte, Kronospan, czy Artline. Co ciekawe, na 39 edycji MTM pojawili się nie tylko producenci mebli tapicerowanych i skrzyniowych, ale również wytwórcy płyt wiórowych, producenci akcesoriów meblowych oraz maszyn.

Rekordowa liczba zwiedzających

Podczas 39 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych, dopisali również goście – w ciągu pięciu dni targowych Centrum Demuth Arenę Ostróda odwiedziło 15 486 gości z kraju i zagranicy.

Podczas targów tradycyjnie wydawana była gazeta “Kurier Targowy” ściśle opisująca to, co dzieje się na halach wystawienniczych, pokazująca ciekawe stoiska oraz nietuzinkowych wystawców. Regularnie działało również radio targowe przekazujące najświeższe komunikaty z imprezy.

Wielkie otwarcie Areny

Środowa inauguracja Demuth Areny Ostróda była testem, który Centrum przeszło bezbłędnie. Na uroczystym otwarciu gościli m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, wiceprezes PARP Dariusz Szewczyk oraz wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Elżbieta Wąsowicz-Zaborek.

 Symbolicznym przecięciem wstęgi otwarto Arenę Ostróda

– Jeszcze rok temu ta hala była tylko w naszych myślach i marzeniach – mówił Carsten Demuth, właściciel Demuth Group – Byliśmy pełni obaw, czy uda się zrealizować ten projekt na czas. Dzisiaj Arena Ostróda stała się rzeczywistością – dzięki wierze i energii tych, którzy w projekt uwierzyli.

Właściciel targów dziękował polskiemu rządowi, ministrom, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), władzom województwa, regionu i miasta.

– Realizowaliśmy wiele inwestycji w Polsce i za granicą. Nigdzie, tak jak w Ostródzie, nie pomagano nam pokonać trudnej drogi do celu – zapewniał Carsten Demuth.

Dodał, że centrum ma być miejscem spotkań kupców i producentów ze wschodu i zachodu. – Zgodnie z naszym hasłem przewodnim chcemy tu pokazywać to, co potrafią nasi wystawcy – podsumował właściciel Międzynarodowych Targów Meblowych.

Bankiet i Demuth Expo Award

Podczas 39 edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie nie mogło zabraknąć rozdania nagród Demuth Expo Award, podczas tradycyjnego wtorkowego bankietu. Komisja oceniająca w czterech tradycyjnych kategoriach odwiedziła wszystkie stoiska i wnikliwie przyjrzała się wystawianym na nich designerskim meblom. W komisji znaleźli się Carsten Demuth, właściciel Międzynarodowych Targów Meblowych, Krzysztof Krzysztofek, manager projektu MTM Ostróda oraz Magdalena Jasińska z magazynu „Czas na Wnętrze”.

Carsten Demuth gratuluje jednej z laureatek

Data dodania: 26.09.2012