PSP rusza z programem rekomendacyjnym na usługi w naszej branży. Jest to ogromna, niemal rewolucyjna, zmiana sposobu wydawania opinii na temat firm w Polsce. PSP chce polecać te firmy, które spełniają określone kryteria, czyli zapewniają bezpieczną usługę i na odpowiednim poziomie. Przede wszystkim łączy się to z dużą szansą rozwojową dla tych podmiotów, które chcą pracować na dobrym poziomie.

Jednym z podstawowych problemów w branży wykładzinowej jest niski poziom usług połączony ze spadkiem cen na usługi związane z instalacją wykładzin. Problem polega na tym, że odbiorcy usług, czyli klienci, często mają słabe rozeznanie jeśli chodzi o poziom usług jakie oferuje firma. Jeśli chcą znaleźć dobrą firmę, to mogą być po prostu zdezorientowani i często intuicyjnie podejmują decyzję. Takim klientom brakuje po prostu narzędzi, którymi mogliby się wspierać przy dokonywaniu wyboru.

W tym wszystkim może pomóc program rekomendacyjny, który będzie polegał na wydawaniu specjalnych rekomendacji dla firm, które spełniają pewne warunki, żeby można było je polecać. Kryteria na podstawie których należy podjąć decyzje, czy dana firma może uzyskać rekomendacje, nie są łatwe do określenia. Dlatego stworzyliśmy program pilotażowy. Taki wstępny program jest potrzebny, żeby przyjrzeć się temu jak działa i czy spełnia oczekiwania naszego rynku. Program ten będzie funkcjonował przez cały 2014 i 2015 rok i będzie szczegółowo analizowany, po to, żeby przyjąć ostateczną wersję programu po tym okresie. Należy mieć na uwadze, że jesteśmy pionierami w tym co robimy, ponieważ niewiele organizacji decyduje się na system rekomendacji, a w naszej branży jest to absolutna nowość.

My, jako Stowarzyszenie, chcemy też promować firmy rekomendowane wśród organizacji budowalnych, architektonicznych czy handlowych. Będziemy brać udział w różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach, czy targach, gdzie będziemy informować o korzyściach płynących ze współpracy z firmami ze znakiem rekomendacyjnym. To jest bardzo duża szansa na pozyskanie dobrych partnerów do współpracy.

Nasze działania mają również na celu wsparcie producentów wykładzin podłogowych, chemii budowlanej oraz pozostałych rozwiązań związanych z posadzkarstwem tak, aby ich indywidualne programy szkoleniowe mogły zostać dopełnione jednym i uznanym programem.

Zachęcamy wszystkie firmy z Polski do przystąpienia do programu! Szczególnie te firmy którym zależy na tym, żeby to dobra jakość usług decydowała o pozyskiwaniu nowych zleceń.

Na stronie www.posadzkarze.com.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat warunków przystąpienia do programu.

Tomasz Urbański – Przewodniczący Komisji ds. Rekomendacji przy PSP (Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy) oraz założyciel i prezes Coniveo.

Data dodania: 29.04.2014