Na zaproszenie organizatorów sosnowieckich targów budowlanych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy wzięło udział w 5. edycji Targów Budowlanych Silesia Building Expo SIBEX 2012.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, przy współpracy z zrzeszonymi firmami usługowo-handlowymi Centrum Parkieciarza i Dom Parkieciarza, zagospodarowało 64-metrowe stoisko, organizując na nim m.in. pokazy parkieciarskie i konkursy z nagrodami.

Podczas targów SIBEX eksperci z OSP udzielali porad technicznych z zakresu wyboru posadzek drewnianych i materiałów montażowych. Wyjaśniali jakie są sposoby wykończenia oraz pielęgnacji i konserwacji parkietów, zasad łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z pozostałymi możliwymi elementami posadzkowymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy parkieciarskie, które polegały na ułożeniu klepek parkietowych w różne wzory na płycie.

Pierwszego dnia parkieciarze przyklejając przygotowane elementy różnymi klejami do podłoża objaśniali zwiedzającym, jaką podłogę można kleić na jaki klej.

W drugim dniu imprezy szlifowano ułożoną podłogę pełną gamą maszyn, od szlifierek taśmowych poprzez polerki jednotarczowe, trójtarczowe do szlifierek oscylacyjno obrotowych.

Na koniec powierzchnię wykańczano olejami, w tym także olejami koloryzującymi.

Dużą uwagę zwiedzających zwróciła wystawa firmy Parkiet Hajnówka złożona z desek podłogowych litych wykończonych olejami koloryzującymi.

Największą jednak popularnością cieszył się tradycyjny konkurs parkieciarski, znany do tej pory jedynie zrzeszonym członkom, a mianowicie rzut klepką do celu. O zainteresowaniu konkursem świadczą liczby: w sobotę wzięło udział kilkadziesiąt osób, zaś w niedzielę dwukrotnie więcej. Treningi rozpoczynały się zaraz po otwarciu targów, a przekaz na żywo przez Internet transmitowano przez cały czas trwania zawodów.

Data dodania: 30.03.2012