Firmy UZIN i Designflooring zainaugurowały cykl szkoleń dla instalatorów podłóg drewnianych, dotyczący montażu dekoracyjnych desek i płytek winylowych – LVT. Pierwsze warsztaty przyciągnęły wielu parkieciarzy z południowej Polski. W najbliższych miesiącach odbędą się kolejne kursy w innych regionach kraju.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zachęcić do udział w szkoleniach. Z jednej strony wynika to z coraz większej wiedzy i doświadczenia wykonawców, a z drugiej niestety z winy samych organizatorów, którzy często zbyt mocno skupiają się na przekazie marketingowym, a nie na faktycznych potrzebach branży. Ciekawe i nowatorskie szkolenia praktyczne z aktywnym udziałem uczestników to niestety margines. A tak wcale nie musi być. Recepta jest naprawdę prosta… Wystarczy znaleźć ciekawy i nowatorski temat idealnie trafiający w potrzeby rynku oraz znaleźć magika, który oczaruje publiczność swoim doświadczeniem oraz wiedzą. I tak właśnie się stało – 24 lipca ok. 60 osób z południowej Polski miało okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach układania płytek LVT firmy Designflooring.

Kunszt prowadzącego pozytywnie zaskoczył wszystkich uczestników. Niezwykła łatwość z jaką Neil Andrews, technik firmy Designflooring, posługiwał się narzędziami dosłownie oczarowała publiczność. Chyba wszyscy już zapomnieliśmy, w czasach wszechobecnych przekazów reklamowych, jaką wartością są praktyczne umiejętności podparte doskonałą znajomością materiału, z którym się pracuje. Prowadzący dosłownie z „ręki”, bez użycia skomplikowanych przyrządów pomiarowych wycinał wzory, czy też elementy na schody.

Naprawdę można było się poczuć jak na pokazie magicznych sztuczek. Tyle, że zawodowy magik chroni tajemnicy swoich pokazów, a prowadzący robił wszystko, aby maksymalnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dawno nie byłem na szkoleniu, na którym publiczność nie patrzyła na zegarek w oczekiwaniu przerwy na obiad czy też końca.

Ilość osób uczestniczących w szkoleniu wymusiła na organizatorach stworzenie dwóch grup. Równolegle ze szkoleniem Designflooring, w innym pomieszczeniu odbywała się prezentacja przybliżająca różnice w przygotowaniu podłoża pod podłogi drewniane oraz wykładziny. Adam Wiśniewski, ekspert z firmy UZIN Polska zaprezentował masy niwelujące firmy UZIN oraz dokładnie omówił prawidłową technikę oceny parametrów podłoża. Dla wielu osób z branży wykładzinowej dużym zaskoczeniem były wymagania wytrzymałościowe niezbędne przy montażu podłóg drewnianych. Z kolei dla parkieciarzy bezcenna okazała się wiedza na temat równości podłoża pod wykładziny elastyczne.

Uczestnicy mieli również możliwość zapoznać się z ofertą narzędzi Wolff oraz produktów RZ niezbędnych do prawidłowego układania płytek LVT. Co bardzo ważne dla firm parkieciarskich, uzupełnienia narzędzi niezbędnych do ich montażu można dokonać ponosząc niewielkie koszty. W dziedzinie klejów do LVT firma Designflooring bazuje na doświadczeniu firmy UZIN i w swoim ogólnoświatowym zaleceniu poleca klej UZIN KE 66, który doskonale sprawdził się na wszystkich dotychczasowych realizacjach.

Możliwość wymiany wiedzy tych dwóch grup zawodowych okazała się wartością dodaną szkolenia. Zazwyczaj spotykając się w gronie innych wykonawców z danej branży omawiamy typowe i znane problemy. Spotykając się z innym zdaniem możemy się nie zgadzać lub zgłębić naszą wiedzę. Z całą pewnością to szkolenie pozostanie w pamięci wielu uczestników. Wszyscy podkreślali doskonałą atmosferę oraz organizację szkolenia ze strony gospodarza firmy Witan – Centrum Podłóg.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach, które odbędę się w najbliższym czasie w innych rejonach Polski. Z całą pewnością będzie to dobrze poświęcony czas oraz doskonała inwestycja w konkurencyjność Państwa firm.

Autorem podsumowania jest Dariusz Turski z firmy UZIN Polska

Data dodania: 20.08.2014