Dwanaście hal, a na nich ponad 1300 wystawców z 63 krajów. Do tego około 40 tysięcy zwiedzających z ponad 100 państw. Takie są oficjalne liczby ukazujące zainteresowanie targami DOMOTEX2015, które odbyły się w dniach od 17 do 20 stycznia w Hanowerze. Zapraszamy na podsumowanie tego wydarzenia.

DOMOTEX to jedne z największych targów na świecie, które są poświęcone branży podłogowej oraz wykładzinowej. Innowacje, inspiracje oraz sprzedaż – te słowa najlepiej charakteryzują minioną edycję. Ogromne zainteresowanie tą imprezą potwierdza wzrost frekwencji podczas kolejnych odsłon. Także w tym roku zanotowano większą liczbę osób odwiedzających. Targowe hale odwiedziło ponad 40 000 osób z ponad stu krajów. Co ciekawe zdecydowanie więcej zwiedzających pojawiło się z krajów Bliskiego Wschodu, a także Azji środkowej.

Spotkania biznesowe

Rangę tego wydarzenia podkreśla także obecność kadr kierowniczych oraz osób, które bezpośrednio są zaangażowane w procesy sprzedażowe swoich firm. Szacuje się, że w tegorocznej edycji ponad 70% zgłoszonych osób należało właśnie do tej grupy osób.

Różnorodność produktów – polski akcent

Tegoroczna edycja kładła nacisk na niekonwencjonalne zastosowanie materiałów, wzorów oraz technologii. Wśród prezentowanych produktów znalazły się wykładziny, parkiety, panele czy dywany. Nie dziwi więc fakt, że ogromną popularnością cieszyło się Innovations@DOMOTEX. To właśnie w tej strefie zaprezentowano 46 najbardziej innowacyjnych produktów. Wśród nich znalazły się elastyczne wykładziny podłogowe, dywany wykonane w pełni z materiału uzyskanego poprzez przetworzenie butelek PET czy też kleje niskoemisyjne, które są przyjazne środowisku.

Wśród wyróżnionych znalazła się także polska firma Jawor-Parkiet. Jury doceniło ponad dwumetrowe deski z drewna dębowego z  kolekcji FertigDeska Luxury.

Carpet Design Awards 2015

Po raz pierwszy Carpet Design Awards został połączony z Innovations@DOMOTEX. Jest on uważany za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w branży dywanowej. Jury przyznało wyróżnienia w ośmiu kategoriach.

Data dodania: 02.02.2015