Ponad trzystu wystawców i 6000 zwiedzających – tak wygląda bilans tegorocznych targów branży kamieniarskiej, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 9-12 listopada.

Na początku listopada w Poznaniu pojawili się czołowi przedstawiciele branży kamieniarskiej z całego świata. Wystawcy pochodzili z 17 krajów: Belgii, Chin, Czech, Egiptu, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Indii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, RPA, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Podczas KAMIEŃ-STONE 2011 zaprezentowano szeroki wybór odmian kamienia naturalnego, półprodukty i produkty kamienne, nagrobki, maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki kamienia oraz nowości z dziedziny chemii kamieniarskiej.

Dla większości wystawców, z którymi udało nam się porozmawiać, targi dają przede wszystkim możliwość wizerunkowego zaprezentowania swojej firmy i jej produktów.

Nagrody dla najlepszych

KAMIEŃ-STONE to także czas i miejsce na uhonorowanie firm, którym udało się wyróżnić w różnych dziedzinach. Podczas targów zorganizowano wiele konkursów branżowych. Pierwszym z nich był targowy konkurs KLAUDIUSZE, w którym wyróżniono firmy w trzech kategoriach:

KLAUDIUSZA 2011 za najlepszy produkt– kamień naturalny otrzymał:

  • GRANITE GLASS
  • Firma zgłaszająca: GREIN ITALIA – Włochy

KLAUDIUSZA 2011 za najlepszy produkt – maszyny, urządzenia i narzędzia otrzymał:

  • Jet Cutting Center Maxiem 1530 30 HP
  • Producent: Omax Corporation – USA
  • Firma zgłaszająca: MAXIEM WATERJETS – Polska

Trzecia nagroda w tym konkursie została przyznana za najbardziej interesujące stoisko tej edycji targów. KLAUDIUSZA 2011 w kategorii na najlepsze stoisko targów KAMIEŃ-STONE otrzymała firma:

  • SOLICEL Soc. Centro Industrial Esteios de Lousa Lda – Portugalia

Podczas tej imprezy kamieniarskiej nie zabrakło także konkursów: KAMIEŃ 2011, PROJEKTOWANIE W KAMIENIU, MISTRZ PIASKOWANIA.

Na targach KAMIEŃ-STONE nie tylko przedstawiciele branży mogli znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy pięknej, naturalnej biżuterii z kamieni mogli także „upolować” coś dla siebie. W Poznaniu nie zabrakło bowiem także stoisk oferujących bransoletki, kolczyki, figurki z różnego rodzaju kamieni, które zostały skupione w ramach Giełdy Minerałów i Kamieni Szlachetnych.

Następne spotkanie branży kamieniarskiej w Poznaniu planowane jest na 7-10.11.2012.

Data dodania: 12.12.2011