Głównym trendem promowanym na jednych z największych targów w branży ceramicznej była ekologia. Mniejsze zużycie surowców i energii to zapowiadany hit w nowym sezonie.

Między 20 a 24 września w Bolonii odbyły się targi CERASAIE. Udział w nich wzięło ponad 1000 wystawców z całej Europy, a swoich reprezentantów miały 33 kraje. Wśród polskich przedstawicieli znalazła się m.in. Ceramika Paradyż.

Nawiązania do ochrony środowiska widoczne były niemal u każdego wystawcy. Propozycje firm prezentujących się na targach CERSAIE charakteryzował stylowy minimalizm oraz produkty wielkoformatowe w stonowanych, ekologicznych kolorach. Płytki w stylu „eko”, które odwzorowują różne gatunki drewna, kamienie, marmury i piaskowce to jeden z przykładów tegorocznego trendu. Dzięki najnowszym technologiom szkliwienia do złudzenia przypominają oryginały.

Podczas tegorocznych targów CERSAIE można było dostrzec zmianę w sposobie myślenia producentów, którzy stanowczo postawili na ekologię. Certyfikaty świadczące o sposobie produkcji przyjaznym środowisku oraz używanie mieszanek materiałów wtórnych do tworzenia ceramiki to tylko niektóre nowoczesne rozwiązania promowane w Bolonii.

Oprócz trendów ekologicznych, pojawiło się nadal modne drewno, marmur oraz beton. Dużą popularnością cieszyły się płytki odwzorowujące naturalne materiały. W opozycji do drewna stał wzbudzający szczególną sympatię wśród zwolenników minimalizmu beton, który można barwić na każdy kolor. Płytki betonowe wykorzystywane są już nie tylko na podłogach, ale coraz częściej można je zobaczyć na ścianach, w połączeniu z innymi materiałami.

Ceramika Paradyż z kolekcją WOW

Większość z prezentowanych na stoisku Ceramiki Paradyż kolekcji zostanie wdrożona do produkcji w 2012 roku.

Folkowe motywy polskiego stoiska

Podczas tegorocznych targów można było również wziąć udział w wykładach sławnych projektantów i designerów. Wśród tegorocznych wyróżnić można takie osoby, jak m.in. Patricka Urquiola, Kazuyo Sejima oraz Kengo Kuma. Jego wykład zgromadził tłumy słuchaczy, którzy z zainteresowaniem oglądali prezentowane przez Kumę projekty.

Data dodania: 04.11.2011