Za nami jedenasta edycja Targów Mieszkaniowych i druga odsłona Targów Aranżacji Wnętrz organizowanych przez spółkę redNet Media. W ciągu dwóch dni poznańską halę widowiskowo-sportową ARENA odwiedziło ponad dziewięć tysięcy osób poszukujących nowego dachu nad głową i elementów wyposażenia wnętrz.

Wśród wystawców w Poznaniu pojawili się przedstawiciele branży deweloperskiej, instytucji finansowych, biur obrotu nieruchomościami, a także producenci i dystrybutorzy elementów wyposażenia wnętrz. Swoje stoiska miały tam takie firmy jak: PGB DOM, Open Direct, Budimex Nieruchomości, Ronson Development, Nickel Development, ATANER, Agrobex, BZ WBK, PKO Bank Polski, Nordea Bank Polska, Qubika Design, Direct Floor, Astat, Eko Line Mebel Market oraz wiele, wiele innych.

Dla osób odwiedzających nasze targi przygotowaliśmy cztery specjalnie wydzielone sektory: sektor rynku wtórnego, sektor budowy domów, sektor porad i informacji oraz salon apartamentów i rezydencji – mówi Katarzyna Jagłowska, Dyrektor Regionalny redNet Media. – Na takich targach głównym celem jest poszukiwanie mieszkań i to jest idealna sposobność do tego by wśród kilkuset ofert znaleźć jakąś perełkę dla siebie.

Warto odwiedzić nasze targi po pierwsze dlatego, że wystawcy przygotowali szereg atrakcji i promocji, które są dostępne tylko gości targowych – podkreśla Katarzyna Jagłowska. – Mamy także mocną reprezentację branży finansowej, a równolegle do Targów Mieszkaniowych, odbywają się Targi Aranżacji Wnętrz – dzięki temu w jednym miejscu możemy znaleźć dla siebie mieszkanie, finansowanie dla niego oraz wyposażenie

Dyrektor Regionalny redNet Media podkreśla także inną zaletę organizowanych przez tę firmę targów: – Kładziemy mocny nacisk na edukację zwiedzających – jeśli ktoś czuje się niepewnie, nie jest mu znany deweloper lub przykładowo chce się dowiedzieć jak podpisać umowę i na jakie klauzule trzeba szczególnie zwrócić uwagę – może taką wiedzę zdobyć na naszych warsztatach. Wstęp na nie jest dla każdego zwiedzającego.

Uczestnictwo w Targach Mieszkaniowych nie ograniczało się jednak tylko do przeglądania ofert. Deweloperzy byli przygotowani na przyjmowanie rezerwacji  mieszkań na miejscu. – Jeśli znajdziemy interesujące nas mieszkanie, to możemy dokonać rezerwacji, a następnie, już po targach, udać się do biura sprzedaży i finalizować umowę – tłumaczy Katarzyna Jagłowska. – I, co jest główną zaletą naszych targów, dzięki tym rezerwacjom możemy liczyć na bardzo atrakcyjne upusty. Wystawcy przygotowują bowiem szereg promocji, które są dostępne tylko na targach: mogą one dotyczyć kosztu całkowitego mieszkania, np. 10% upustu lub obniżki ceny za metr kwadratowy. Niektórzy deweloperzy oferują np. miejsce postojowe w hali garażowej w cenie mieszkania lub sprzęt RTV/ADG, czy też całe wyposażenie kuchni bez dodatkowych opłat.

Równolegle do Targów Mieszkaniowych, choć w znacznie skromniejszym wydaniu, odbywały się Targi Aranżacji Wnętrz. Swoje stoiska miały tu firmy o bardzo zróżnicowanym profilu, mające jednak wspólną cechę – wszystkie oferują produkty służące do wykańczania bądź wyposażania wnętrz.

Na Targach Aranżacji Wnętrz mamy reprezentację firm, które mają w swojej ofercie meble pokojowe, kuchenne, podłogi, elementy elektryczne, a także wszelkie dodatki, od firan po poduszki – mówi Katarzyna Jagłowska. – W tym sektorze też możemy liczyć na atrakcyjne propozycje – np. kupony rabatowe, upusty na zakup mebli itp.

A co było najważniejsze na tej imprezie dla odwiedzających ją poznaniaków?

Jesteśmy już prawie rok po ślubie i wciąż wynajmujemy tą samą kawalerkę, w której mieszkaliśmy na studiach – mówi pan Andrzej, którego na targach interesują głównie mieszkania. – To kosztuje straszne pieniądze, a i tak nie jest nasze, dlatego zdecydowaliśmy, że już najwyższy czas na coś własnego. Takie targi to dla mnie świetna okazja do rozpoczęcia poszukiwań. Na razie tylko zapoznaję się z ofertami, ale kto wie, może coś mnie skusi – dodaje. – A żonę zgubiłem gdzieś w części z wystawcami oferującymi wyposażenie wnętrz. Ona lubi taki rzeczy – narzeka tylko, że słaby wybór. Ale to może i dobrze, jest nadzieja, że wyjdziemy stąd przed 16 – uśmiecha się.

Wśród odwiedzających spotkaliśmy też panią Annę – właścicielkę internetowego sklepu z klamkami. – Traktuję te targi jako okazję dla mojego biznesu. Nawiązuję kontakty z deweloperami, rozmawiałam też z kilkoma projektantami wnętrz. To bardzo ważne w mojej branży. Imprezy tego typu otwierają nowe drogi rozwoju.

Targi Mieszkaniowe i Targi Aranżacji Wnętrz są organizowane w siedmiu miastach Polski – pełen kalendarz imprez organizowanych przez redNet Media dostępny jest na stronie internetowej www.targi.tabelaofert.pl. Wszyscy, którym nie udało się dotrzeć na poznańską edycję, będą mieli okazję zapoznać się z atrakcyjną ofertą wystawców jeszcze w trzech miastach: w Gdańsku (16-17 października 2010), w Katowicach (9-10 października 2010) i w Łodzi (16-17 października 2010).

– Serdecznie zapraszamy także na drugą organizowaną przez nas w sezonie jesiennym imprezę w Poznaniu – zachęca Katarzyna Jagłowska. – 2 i 3 października w hali Arena odbędą się Targi Nieruchomości i Kredytów Mieszkaniowych tablaofert.pl. Będzie to impreza, na której pojawią się reprezentanci branży deweloperskiej i finansowej. W edycji październikowej kładziemy szczególny nacisk na tę drugą branżę, ponieważ wiemy jak istotnym elementem jest dla odwiedzających kwestia finansowania nieruchomości.

Data dodania: 15.09.2010