10 września br. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się targi tekstyliów domowych. Była to już siódma edycja Interior Design Forum. Skupiły one rekordową liczbę zwiedzających, wśród których było wielu architektów, projektantów wnętrz, pracowni dekoracji okien i przedstawicieli sieci handlowych.

Interior Design Forum odbywa się dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią. Podczas aktualnej edycji uczestnicy mieli okazję spotkać się z producentami, importerami i detalistami, obecnymi podczas targów tekstyliów. Goście IDF mogli wysłuchać prelekcji dotyczących tekstyliów. Wśród nich dominowały takie tematy jak: nowe trendy w panelach i wykładzinach podłogowych czy dobór odpowiednich tkanin do wnętrza.

Siódma edycja IDF przyciągnęła tłumy zwiedzających. Praktycznie wszystkie ekspozycje były oblegane przez targowych gości. Byli oni zainteresowani zarówno dekoracjami okiennymi, jak też produktami zdobiącymi podłogi, ściany, aż po tkaniny obiciowe, stołowe i inne.

Interesującym dodatkiem do targów tekstyliów była konferencja dotycząca tendencji w wyposażeniu wnętrz na wiosnę i lato 2016 według prestiżowej agencji Fashion Snoops. Jerzy Osika z firmy Promedia wyodrębnił m.in. takie trendy jak „Biological” wyrażający tęsknotę za naturą, „Experience” koncentrujący się na zmysłowym doświadczaniu, „Art Colony” łączący motywy podróżnicze, etniczne i rzemieślnicze czy „Island Way” – czerpiący z wybiegów mody promujących nowe interpretacje klasycznych motywów egzotycznych.

Nie brakowało też zainteresowanych prezentacjami dotyczących dekoracji podłóg i okien, a także doboru odpowiednich tkanin do wnętrz.

 Autor: Paulina Sikorska

Data dodania: 30.09.2015