Za nami kolejna edycja branżowych Targów Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL. Podczas trwającej cztery dni imprezy swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 wystawców z sześciu krajów. Frekwencja liczona łącznie z targami TOUR SALON wyniosła niemal 20 tysięcy zwiedzających.

Poznańskie targi adresowane były do właścicieli obiektów noclegowych, którzy chcą tworzyć i rozwijać swoje hotele, pensjonaty, motele z uwzględnieniem najnowszych trendów w zakresie aranżacji wnętrz, architektury oraz funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni.

Wystawcy prezentowali szeroką ofertę wyposażenia hotelowych wnętrz: meble, wykładziny, armaturę łazienkową, tkaniny i oświetlenia, porcelanę oraz wiele innych, nierzadko bardzo eleganckich drobiazgów. Odrębna część ekspozycji była także poświęcona sektorowi SPA i Wellness.

Branżowo znaczy kameralnie?

Frekwencja podczas pierwszych dni tej imprezy nie była jednak imponująca, zwłaszcza w porównaniu do odbywających się równolegle turystycznych targów TOUR SALON.

Sceptycy doszukują się przyczyn przeciętnej frekwencji na targach pewnym wyczerpaniem tej formuły w dobie wszędobylskiego Internetu i informacji (również o produktach) na wyciągnięcie… myszki.

Mniejszy ruch podczas imprez targowych został także z pewnością spowodowany przez ubiegłoroczny kryzys. Z drugiej strony rynkowi hotelowemu w Polsce  powinna pomóc organizacja Mistrzostw EURO w 2012 roku. Która z tych tendencji przeważa?

Bogata oferta

Zwiedzający, którzy jednak zdecydowali przyjść na targi INVEST-HOTEL na pewno tego nie żałowali – wystawcy przygotowali dla nich atrakcyjne ekspozycje, na których każdy mógł na własne oczy obejrzeć, a niekiedy nawet wypróbować oferowane przez firmy produkty.

Wśród przedstawicieli firm meblarskich najnowsze kolekcje i rozwiązania prezentowały m.in.: Agata S.A., BALMA DESIGN, FAMOS, Chairconcept.com, Fabryka Mebli KĘPNO JAROCIN Sp. z o.o. – Perfect Design, Kler, KMK Kolekcja Mebli, Profap oraz Paged Meble z Jarocińskimi Fabrykami Mebli.

W żadnym hotelu nie może także zabraknąć odpowiedniego oświetlenia – lamp, żyrandoli, kinkietów, a także popularnych ostatnio świateł LED. Swoje produkty w tej dziedzinie zaprezentowały m.in. firmy: LEMIR Wosik Wesołek, Lis Poland Sp. z o.o., Saturn i TOPMET Light.

Urządzanie każdego wnętrza wypada rozpoczynać od podłogi, producentów z tej branży nie mogło zatem również zabraknąć na targach wyposażenia hoteli. Swoje produkty prezentowali m.in.: Newmor Polska, Natur Parquet, Maltzahn Carpet Innovation GmbH.

Zwiedzający mogli zapoznać się także z propozycjami wystawców w zakresie ceramiki łazienkowej, systemów komputerowych, rozwiązań informatycznych oraz oprogramowania (MCM COMPUTER i LSI Software SA).

Coś dla ducha i ciała…

Coraz więcej Polaków docenia w hotelach zaplecze rekreacyjne: sale fitness, salony urody, sauny. Organizatorzy tegorocznego INVEST-HOTELU nie zapomnieli także o tym aspekcie – przedstawiciele branży SPA i Wellness prezentowali swoje rozwiązania w jednym z pawilonów tej imprezy. Był to niezaprzeczalnie jeden z elementów, który przyciągnął do Poznania wielu inwestorów. Swoje produkty prezentowały m.in. firmy: BTL – wiodący producent i dystrybutor aparatury medycznej na świecie, Meden-Inmed, Poolspa, Klafs, PPH Wander.

…oraz umysłu

Obok bogatej oferty wystawców uwagę przyciągały także ciekawe konferencje, prelekcje, spotkania ze specjalistami i prezentacje na przestrzeniach specjalnych. Konferencja „Design jako element przewagi konkurencyjnej w hotelarstwie” zgromadziła kilkudziesięciu słuchaczy, podobnym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja dra Lecha Piotrowskiego – „Nowe kierunki rozwoju branży hotelarskiej w Polsce” oraz seminarium „Naprawiamy Hotele”, podczas którego zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej o sytuacji na rynku inwestycji hotelarskich w Polsce. Przedstawiciele biznesu SPA i Wellness aktywnie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym „Kulisy prowadzenia biznesu SPA w Polsce”.

Targowe podium

Tradycyjnie Międzynarodowe Targi Poznańskie przyznały w trakcie uroczystej gali nagrody dla najlepszych wystawców i produktów – Złoty Medal MTP i Acanthus Aureus.

Złoty medal MTP trafił do producentów produktów, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe i są innowacyjne:

Leżanka relaksacyjna SWAY

KLAFS Sp. z o.o., Miłosław

Proekologiczne winylowe okleiny ścienne SECOND – LOOK

LSI WALLCOVERINGS,USA

Autorski projekt SPA dla użytku komercyjnego „ LAGUNA RELAKSU”

PPH „WANDEX” Agata Wróblewska, Sopot

Pościel z kolekcji BAMBOO – LINE

ZPCH. TEXPOL Sp. z o.o., Dłutów

Nagroda Acanthus Aureus przypadła w udziale wystawcom, którzy zaprezentowali na targach najciekawsze ekspozycje:

Klafs Sp. z o.o.

VERSO TECHNOLOGIES Sp. z o.o.

RIDEX DEKORACJA Sp. z o.o.

Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o.o.

BALMA DESIGN Ryszard Balcerkiewicz

Szczęśliwa (?) trzynastka za rok

Na kolejną edycję Targów Wyposażenia Hoteli INVEST-HOTEL będziemy musieli poczekać kolejny rok. Jaki okaże się wtedy rynek obiektów noclegowyh przekonamy się w dniach 19-22 października 2011 roku. Tematem przewodnim przyszłorocznej wystawy będą ekologiczne rozwiązania dla hoteli.

Data dodania: 29.10.2010