W Centrum Szkoleniowym WITAN w dniach 16-17 lipca w Suszcu odbyło się szkolenie z zakresu zastosowania designerskich żywic na posadzkach, Zainteresowanie nim przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Żywy trend

Designerskie żywice okazują się umacniającym trendem i – co ciekawe – ich popularność rośnie, gdy mowa o zastosowaniu w budynkach mieszkalnych. Podłogi tego typu mają liczne zalety. Posadzki żywiczne to jednolita powierzchnia bez widocznych łączeń, którą cechuje między innymi wytrzymałość, odporność na środki chemiczne, łatwość nakładania i utrzymania jej w czystości. To designerski hit przede wszystkim dlatego, że gama kolorystyczna jest niemalże nieograniczona – obejmuje całą paletę RAL.

Nie dziwi fakt, że podłoga z żywicy sprawdziła się jako atrakcyjny i aktualny temat szkoleniowy.

Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiadała firma UZIN, a jego inicjatorem był Dariusz Turski, Manager Marki Pallmann. Szkolenie z założenia miało dostarczyć specjalistycznej wiedzy dotyczącej stosowania posadzek żywicznych. Swoje produkty oraz informacje o firmie w części teoretycznej przedstawiłi: Unipro z marką Arturo Flooring, a także Burmatex (wykładziny) , Designflooring (podłogi winylowe) oraz WITAN (dyrtybutor i wykonawca systemów posadzkowych). Teoria obejmowała najistotniejsze zagadnienia dotyczące właściwości, zastosowania i specyfiki materiałów, w szczególności żywicy podłogowej.

Ale czymże jest wiedza teoretyczna bez praktyki? Nie zabrakło więc ciekawych zajęć warsztatowych.

Data dodania: 21.08.2013