Forum Gospodarcze Budownictwa jest największym wydarzeniem tego typu dotyczącym branży budowlanej, a jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach targów BUDMA 2019. Jakich tematów możemy oczekiwać w tym roku?

W Forum wezmą udział przedstawiciele Ministerstw, najważniejsze izby i stowarzyszenia, generalni wykonawcy i deweloperzy oraz architekci. To eksperci z ponad 20 instytucji, co daje w sumie około 300 uczestników. Wydarzenie oferuje możliwość odbycia rozmów, m.in. na tematy związane z przyszłością branży budowlanej w Polsce.

W programie m.in.:

11 lutego:
Zaraz po debacie wstępnej, dotyczącej planów i strategii rozwoju polskiego budownictwa, odbędzie się kolejna na temat programów pro mieszkaniowych w Polsce. Omówione zostaną podczas niej takie inicjatywy, jak Dostępność plus, Mieszkanie plus oraz Mieszkanie na start.

Kolejna poświęcona będzie eksportowi i współpracy międzynarodowej. Na debacie podjęte zostaną takie tematy, jak: wprowadzanie przedsiębiorstwa na rynek zagraniczny, programy wsparcia eksportu dla polskich producentów oraz przyszłość polskich firm rodzinnych na tle zagranicznych koncernów.

12 lutego:
Kolejnego dnia poruszona zostanie kwestia wpływu sektora budowlanego na gospodarkę. Specjaliści będą dyskutować o sytuacji gospodarczej w sektorze budownictwa, problemach branży budowlanej czy o umiejętnym zatrudnianiu pracowników.
Ostatnia debata będzie dotyczyć efektywnego zarządzania energią w budownictwie, a w ramach niej uczestnicy zastanowią się m.in. nad kwestią zielonych zamówień publicznych, programem „Czyste powietrze” i gospodarką niskoemisyjną.

Data: 11-12 lutego 2019 r.
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Sala Ziemi, PCC (Paw. 15)

Data dodania: 04.02.2019

11.02.2019 / Poznań

Głogowska 14, 60-734 Poznań
https://build4future.pl